Magabiztos játékkal tartotta otthon a pontokat a Dinamo és a Kolozsvári U

Sebestyén Ervin 2024. július 22., 00:09

Két mérkőzést rendeztek a labdarúgó Szuperligában vasárnap este, mindkét összecsapás magabiztos hazai győzelmet eredményezett. A Kolozsvári U az FC Hermannstadt ellen nyert, a Bukaresti Dinamo a Petrolul Ploiești csapatát verte meg.

Meggyőzően szerepel idén a Dinamo a bajnokságban Fotó: Borbély Fanni

Vasárnap este 19 órától hazai pályán fogadta a Kolozsvári U az FC Hermannstadt együttesét. Az első játéknapon mindkét gárda döntetlennel indított, így ezúttal fontos lett volna a három pont begyűjtése. Kiválóan kezdett a házigazda, alig 20 perc alatt kétszer is eredményes volt, nem sokkal később pedig már 3–0 állt az eredményjelzőn.

A nagyszebeni alakulat ugyan még szünet előtt szépíteni tudott, pontot szereznie nem sikerült, 3–1-es végeredmény született és a Kolozsvári U három egységgel gazdagodott és ideiglenesen átvette a vezetést a pontvadászatban.

Késő este, 22 órától Bukaresti Dinamo–Petrolul Ploiești párharcot rendeztek, ahol a fővárosiak favoritnak számítottak. Ennek megfelelően nagyon bátran kezdtek, magasan letámadták ellenfelüket, a 12. percben Abdallah szenzációs góljával a vezetést is megszerezték.

A szünet előtt újabb hazai találat következett, így magabiztos előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrész derekán Selmani passzolt közvetlen közelről a kapuba, amivel eldöntött minden lényegi kérdést (3–0), és habár a hajrában további két találat született, a Dinamo 4–1-re győzött és rendkívül könnyedén tartotta otthon a három pontot.

A bukaresti gárda két mérkőzés után már hat lőtt gólnál jár, és a Kolozsvári CFR ellen elszenvedett vereség után javítani tudott.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 2. forduló:
Kolozsvári U–FC Hermannstadt 3–1 (3–1),
gólszerzők: Blănuță (7., 37.), Nistor (20. – büntetőből), illetve Bejan (41.).

Bukaresti Dinamo–Petrolul Ploiești 4–1 (2–0),
gólszerzők: Abdallah (12.), Cîrjan (41.), Selmani (61.), Politic (86. – büntetőből), illetve Ticu (82.).