Hirdetés

Lezárták az alapszakaszt, rájátszásban csatároznak a Maros megyei labdarúgócsapatok

Következik a bajnokság érdemi része. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

Hétvégén befejeződött a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának alapszakasza. A folytatásban a csapatok felső- és alsóházi rájátszásban folytatják a bajnokságot, ahol bónuszpontokat kapnak.

A két, egyaránt kilenc együttest felvonultató szériában oda-visszavágókat, összesen 18 fordulót rendeztek az alapszakaszban, amelynek lejártával az első négy-négy helyezett bejutott a felsőházi rájátszásba, a többiek pedig az alsóházban folytatják.

Hirdetés

Az 1-es szériában Radnót végzett az első helyen, miután az előző játéknapon 4–2-re megnyerte a korábbi éllovas Marosludas elleni idegenbeli rangadót.

A címvédő ezzel megelőzte vetélytársát, majd a hétvégi zárófordulóban szintén vendégként győzött a Dicsőszentmártoni A&A Grup gárdájával szemben.

Utóbbi 5–2-es vereségével lemaradt a felsőházról, ahová még Mezőpagocsa és Mezőrücs jutott be, amelyek 1–1-es döntetlent játszottak egymással.

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2023–2024-es szezon, 1-es csoport, 18. forduló

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2023–2024-es szezon, 1-es csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Radnóti SK Radnóti SK
16
14
0
2
96-19
42
2
Marosludas Marosludas
16
13
1
2
60-20
40
3
Mezőpagocsa Mezőpagocsa
16
9
2
5
68-28
29
4
Mezőrücs Mezőrücs
16
8
2
6
37-27
26
5
Dicsőszentmártoni A&A Grup A&A Grup
16
7
4
5
33-25
25
6
Dános Dános
16
7
4
5
35-29
25
7
Búzásbesenyő Búzásbesenyő
16
3
1
12
27-86
10
8
Dicsőszentmártoni Chimica Chimica
16
2
1
13
17-82
7
9
Segesvár Segesvár
16
1
1
14
18-75
4

A 2-es szériában már az elmúlt fordulóban biztossá vált, hogy a Marosvásárhelyi ASA zárt az élen, amely fölényes, 6–1-es idegenbeli győzelemmel tudta le az utolsó alapszakaszbeli meccsét Magyaró ellen.

A fő riválisa, Marosszentkirály-Náznánfalva lecsúszott a harmadik helyre, miután meglepetésre 1–0-ra kikapott a negyedik Marosvásárhelyi Academica otthonában. Ezt pedig ki is használta a városi ellenfél Atletic, amely magabiztosan 7–1-re verte Erdőszentgyörgyöt, és megszerezte a második pozíciót.

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2023–2024-es szezon, 2-es csoport, 18. forduló

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2023–2024-es szezon, 2-es csoport

A rájátszásra nem viszik magukkal az eddig elért eredményeiket a csapatok, hanem bónuszpontokat kapnak. Az első helyezettek, azaz Radnót és az ASA 3, a másodikok (Marosludas és az Atletic) 2, a harmadikok (Mezőpagocsa és Marosszentkirály-Náznánfalva) 1, a negyedikek (Mezőrücs és az Academica) 0 ponttal indulnak. Az alsóházban érdekelt együttesek számára 4, 3, 2, 1 és 0 pont a leosztás.

A play-offban és a play-outban résztvevők nem játszanak egy újabb oda-vissza kört, hanem csak egyszer találkoznak egymással.

A végén a felsőház győztese képviselheti Maros megyét a harmadosztályú osztályozón, ahol a kovásznai bajnokkal játszik majd a feljutásért.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Ritka jelenet a megyei focibajnokságban, szurkolói busszal kísérik el a Szentegyházi Vasast

Nem mindennapi kezdeményezés kíséri a hétvégi fordulót a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságban. A Szentegyházi Vasas drukkerei szervezetten utaznak a maroshévízi mérkőzésre.

Kovásznai gólkedv és négypontos előny a háromszéki 4. Ligában

Erődemonstrációt tartott az éllovas Kovászna a háromszéki labdarúgó 4. Liga 17. játéknapján, a Kárpátok csapata alaposan rászámolt Papolcra és kihasználva legfőbb üldözője, Barót botlását, immár négypontos előnnyel vezeti a rangsort.

Lemaradt a vásárhelyi csapatoktól a harmadik helyezett a Maros megyei 4. Ligában

Idegenben gyűjtötte be a három pontot az élen álló két vásárhelyi együttes, míg a harmadik helyezett Marosoroszfalu vereséget szenvedett a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 15. fordulójában.

Az Agyagfalva szabadnapos volt, ezt kihasználta a Csíkszentsimon

Négy hazai győzelem és egy döntetlen született a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 17. fordulójában. A Csíkszentsimon megnyerte az alcsíki párharcot és átvette a vezetést a tabellán. A Zetelaka pontot rabolt Székelyudvarhelyről.

Fölényesen nyert és elhúzott a sereghajtótól a székelykeresztúri csapat

Pénteken késő délután pótolták a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportja 15. fordulójából elhalasztott mérkőzést, amelyet simán nyert meg a házigazda székelykeresztúri alakulat.

A csapatok mellett a Hargita megyei játékvezetők is tudatosan készültek

Erőnléti felmérésekkel és szakmai képzéssel hangolódtak a tavaszi idényre a Hargita megyei játékvezetők. A felkészítőn tesztek, videóelemzések és az új szakmai irányelvek ismertetése is szerepelt.

Kovászna és Barót ikszelt, Bardoc felzárkózott a Kovászna megyei focibajnokságban

Hat mérkőzéssel rajtolt a tavaszi idény a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokságban, a nyitányon az éllovas Kovászna és legfőbb üldözője, a Barót is botlott, lehetőséget adva ezzel a harmadik helyen álló Bardocnak a felzárkózásra.

Győzelemmel indították a tavaszt a Maros megyei focibajnokság dobogósai

A bajnoki címre pályázó mindhárom együttes megszerezte a győzelmet a Maros megyei labdarúgó 4. Liga 14., idei első fordulójában, így változatlan maradt az állás az élen.

Rangadót nyert a Csíkszentsimon, utolérte az agyagfalviakat

Pótolták a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a 16. fordulóból elhalasztott egyik mérkőzést. A székelyudvarhelyi műfüves pályán a csíkszentsimoniak legyőzték az éllovas agyagfalvi csapatot, és beérték őket pontszámban.

A bajnoki címre összpontosít a Kovásznai Kárpátok, de a 3. Ligától sem zárkózik el

Elszántan várja a tavaszi idényrajtot a Kovásznai Kárpátok labdarúgócsapata, amely a szezon végére is szeretné megtartani jelenlegi éllovas pozícióját a 4. Ligában, és nem zárkózna el az esetleges feljutástól sem.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!