A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságának hétvégi döntése után biztossá vált, hogy a Marosvásárhelyi ASA átveszi a nyárádtői csapat helyét és játékoskeretét a 2. Ligában.
A marosvásárhelyi együttes saját szervezeti formájában, vagyis magánjogi sportegyesületként szerepel, miközben a Nyárádtői Unirea közjogi klubnak számít. Valójában ez volt a fő érv, amellyel a szövetség indokolta a döntését az együttműködés jóváhagyásához:
a következő másodosztályú idényben az ASA indulásával eggyel több olyan csapat lesz, amely jogosult feljutni az élvonalba.
Az elmúlt másfél hétben a nyárádtői, pontosabban az FRF kedvező határozatának köszönhetően immár marosvásárhelyi csapat magyarországi edzőtáborban készült az új szezonra.
Az Eusebiu Tudor által irányított együttes három barátságos mérkőzést játszott másodosztályú magyar ellenfelekkel. Ezek közül kettőt elveszített: az élvonalból az előző idényben kiesett Fehérvár FC-től, valamint az FC Ajkától egyaránt 2–0-ra kapott ki, illetve egyet sikerült megnyernie, 1–0-ra győzött a Tiszakécske ellen.
Az egyetlen találatot a legújabb igazolás Mircea Manole szerezte, aki 2. ligás tapasztalattal rendelkezik. A rutinos balszélső, de a jobb oldalon is bevethető 26 éves labdarúgó korábban a Dési Unirea és a Sellenbeki SK játékosa volt.
A csapat legfontosabb erőfelmérője azonban elmaradt, az NB I-ben negyedik helyen végzett és a Konferencia Ligában induló Győri ETO elleni találkozót a magyar csapat zsúfolt programja miatt nem rendezték meg.
A magyarországi edzőtábor előtt is játszottak egy felkészülési meccset, idegenben 3–2-re maradtak alul az élvonalban szereplő FC Hermannstadttal szemben.
A Maros megyei együttes keretében jelentős változásokat eszközöltek a nyári szünetben.
Egy egész csapatra való új játékos érkezett, köztük a nagy tapasztalattal rendelkező kapus, Florin Iacob, aki legutóbb a 3. Ligában a Brassói SR Municipal futballistája volt, azelőtt viszont az élvonalban az Aradi UTA színeiben védett, valamint a középpályás Kovács Lóránt, ő az elmúlt években a másodosztályban vitézkedő, idén az élvonalba feljutott FK Csíkszeredát erősítette.
Még többen távoztak, tizenhat játékostól váltak meg, az alapemberek közül Abel Popa, Magyari Szilárd és Cătălin Savin is elhagyta a csapatot.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!