Végig szervezetten futballozott a lieşti-i kiszálláson a kézdivásárhelyi alakulat, amely több helyzetet is kidolgozott, és a 37. percben sikerült megtörnie a gólcsendet, ekkor egy szabadrúgást követően a kapus által kiütött labdára csapott le Gergely Alpár és lőtt védhetetlenül a hálóba (0–1).
Nem sokáig örülhetett a vezetésnek a kék-fehér garda, ugyanis a moldvaiak pár perc után kiegyenlítettek, 1–1-ről fordultak a csapatok.
A második félidőben sem sikerült dűlőre vinni a dolgot, mindkét oldalon jól zárt a védelem. A végjátékban már nem alakult ki nagyobb lehetőség, maradt a döntetlen, a KSE értékes pontot szerzett idegenben. Folytatás jövő szombaton az újdonsült éllovas Unirea Braniştea otthonában.
Ezzel az egy ponttal a Sporting visszacsúszott a második helyre a Bákói Aerostart simán legyőző Unirea Braniştea mögé, de ennek ellenére már bebiztosította osztályozós helyét, a hátralévő három forduló eredményeitől függetlenül már nem végezhet a második helynél rosszabb pozícióban.
„Igazságosnak mondható a döntetlen, egy nagyon jó csapat ellen játszottunk, de ez mindenik ellenfelünkről elmondható a play-off csoportban. Kiegyenlített játékot láthattunk, elégedett vagyok a teljesítményünkkel. A hátralevő három fordulóban ugyanezt az odaadást várom el a fiúktól, annak érdekében, hogy megtartsuk a jelenleg elfoglalt harmadik helyünket” – értékelt a Székely Sportnak Liviu Negoiță, a KSE vezetőedzője.
| 2025. 04. 26. 17:00 | Sporting Liești Sporting Liești | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-1 |
| 2025. 04. 26. 17:00 | Bákói Aerostar Aerostar | Unirea Braniștea Unirea Braniștea | 0-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Braniștea Unirea Braniștea | 6 | 4 | 0 | 2 | 12-5 | 52 |
2 | Sporting Liești Sporting Liești | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-8 | 51 |
3 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 6 | 1 | 3 | 2 | 8-10 | 41 |
4 | Bákói Aerostar Aerostar | 6 | 1 | 2 | 3 | 9-12 | 39 |
Az alsóházban listavezető Sepsi OSK II. szabadnapos volt ezen a játéknapon, a következő fordulóban pedig a CSM Râmnicu Sărat otthonában lép pályára.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!