Leo Grozavu: ezúttal bátrabbak voltunk támadásban

Horváth Bálint Ottó 2021. április 26., 13:00 utolsó módosítás: 2021. április 26., 13:08

Hangzatos sikert ért el vasárnap késő este a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgi Sepsi OSK, a harmadik forduló zárómérkőzésén 2–1-re nyert az éllovas FCSB vendégeként, és tartja negyedik helyét a ranglistán.

Kétszer is vezettek, megőrizték győzelmüket a Sepsi OSK játékosai Fotó: Facebook/FCSB

A szezon egyik legjobb mérkőzését játszotta a fővárosiak ideiglenes otthonában, a giurgiui stadionban a háromszéki együttes, amely fennállása során először tudta legyőzni idegenben a bajnoki címért küzdő ellenfelét.

A Sepsi OSK a szünetben 1–0-ra vezetett Claudiu Petrila fejesgóljával, amelyre a házigazdák a második félidő közepén tudtak válaszolni a fiatal Octavian Popescu révén. A győztes találatot a 81. percben szerezte Leo Grozavu csapata, amikor pontrúgást követően a csapatkapitány, Bogdan Mitrea közelről volt eredményes.

A mérkőzés után Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője úgy nyilatkozott, a fiúk fantasztikus mérkőzést játszottak, nagyot küzdöttek, és mindvégig odatették magukat. Mint mondta, az alapszakasz utolsó találkozójához képest, amikor Sepsiszentgyörgyön 1–1-re végeztek az FCSB-vel,

ezúttal bátrabbak voltak támadásban és eredményesebbek a befejezéseknél.

„Nincs veszítenivalónk a rájátszásban, minden mérkőzésből a legtöbbet próbáljuk kihozni, számunkra a negyedik hely megszerzése az elsődleges cél, az előttünk álló három csapat a bajnoki címért küzd” – fogalmazott a szakvezető.

A Sepsi OSK ezzel a sikerrel továbbra is a negyedik helyet foglalja el a tabellán, megelőzve a vasárnap szintén nyertes FC Botoșani-t. Az újabb hétközi fordulóban a sepsiszentgyörgyiek szerdán 16.30-tól a mindhárom eddigi playoff-találkozóját elveszítő Academica Clinceni-t fogadják.

Az FCSB elszalasztotta esélyét, hogy elhúzzon az élen, miután a Kolozsvári CFR szombaton hazai pályán 2–1-re kikapott az Universitatea Craiova elleni rangadón, így változatlanul egy ponttal vezeti a rájátszást.