Nagy diadal, a Sepsi OSK idegenben kapta el az FCSB-t

Józsa Csongor 2021. április 25., 23:40 utolsó módosítás: 2021. április 26., 08:19

Kétszer szerezte meg a vezetést a sepsiszentgyörgyi együttes a fővárosiakkal szemben a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Meglett a győzelem, így kissé besegített a címvédőnek is.

Petrila lőtte az első gólt Fotó: Pinti Attila

A Kolozsvári CFR egy nappal korábban hazai környezetben botlott, kikapott az U Craiováról, így az FCSB egy győzelem esetén négyre növelhette volna előnyét a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. A harmadik játéknap zárómeccsén vasárnap este a Sepsi OSK-t látta vendégül.

A két csapat az első pillanattól egymásnak esett, remek iramban szövögették a támadásokat, igaz, hogy rendre hibáztak a kapuk előtti utolsó passzoknál.

A vezetést a vendégek egy hosszú offenzíva után szerezték meg a 28. percben – a hazaiaknak kétszer is fel kellett volna szabadítaniuk – Ninaj ívelt be, a védő nélkül érkező Petrila közelről befejelte (0–1).

Az előny tudatában nem vonult vissza a Sepsi OSK, a folytatásban is ők voltak veszélyesebbek, Safranko lövése épp elkerülte a kaput.

A második játékrészt élénkebben indította a fővárosi alakulat, Vînă próbálkozását kellett védenie Niczulynak. Túloldalt is bemutatott egy szép hárítást a hálóőr, Bouhenna fejesét ütötte ki.

Az egyenlítés a 68. percben érkezett, saját térfelén szerzett labdát az FCSB, a háromszékiek védelmének nem volt ideje a visszarendezkedésre, Oct. Popescu kapta a labdát a tizenhatoson belül, megtolta, eltekerte a kapus mellett (1–1).

A 75. percben a játékvezető, Colțescu előbb a tizenegyespontra mutatott, miután úgy ítélte, hogy Tănaséval szemben Niczuly szabálytalankodott. Pillanatok múlva visszatért ítéletére, az FCSB támadója kapott műesésért sárga lapos figyelmeztetést.

Pontrúgásból, szögletből lőtt újabb gólt a Sepsi a 82. percben: Mitrea pöccintette be közelről, ezúttal is alaposan elaludt az FCSB védelme (1–2).

A hátralévő időben jól állta a sarat a háromszéki gárda, így fennállása során először győzte le idegenben a FCSB-t, így maradt a negyedik pozícióban Leo Grozavu csapata.

A forduló nagy nyertese az U Craiova, közeledni tudott az élen állókhoz.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló:

FCSB–Sepsi OSK 1–2 (0–1).
Marin Anastasovici Stadion, Giurgiu, vezette: Colţescu Sebastian (Craiova).
Gólszerzők: Octavian Popescu (68.), illetve Claudiu Petrila (28.), Bogdan Mitrea (81.).
FCSB: Vlad – Crețu, Haruț (Cristea, 46.), Miron, Panțîru (Radunovic, 33.) – Ov. Popescu, Șut, Oaidă (Vînă, 46.) – Moruțan, Tănase, Oct. Popescu. Edző: Anton Petrea.
Sepsi: Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea – Petrila (Nouvier, 69.), Păun, Vașvari (Kovács, 87.), Ninaj (Eder, 69.), Ștefan – Safranko, Golofca (Aganovic, 82.). Edző: Leo Grozavu.