Óriási estén van túl a Sepsi OSK labdarúgócsapata, amely a Poli Iași elleni gólparádéval karnyújtásnyira került a Román Kupa döntőjétől.
A piros-fehérek számára rendkívül rosszul indult a szerda esti odavágó, a vendégek egy büntetőből már az ötödik percben megszerezték a vezetést, ráadásul Leo Grozavu vezetőedzőt is kiállította a játékvezető. A szünetre azonban már egyenlő állásnál vonultak a felek, majd a Sepsinek elképesztően kijött a lépés a második félidőben.
Achahbar duplájával, illetve Fülöp Lóránd, Carnat és Karanovic góljával az OSK kiütéses, 5–1 arányú sikert ünnepelhetett az elődöntő első felvonása után.
– nyilatkozta a lefújás után az egy nappal korábban még a forduló legjobb edzőjének választott Grozavu.
Az edző szerint a visszavágót is komolyan kell venniük, ugyanakkor a bajnoki küzdelem és az is fontos, hogy egészségesek maradjanak a játékosok. Grozavu örömét fejezte ki, amiért boldogságot tudtak okozni a szurkolóknak, úgy fogalmazott, a lelátó a csapat szövetsége.
A jászvásári csapatot irányító Mircea Rednic megalázó vereségről beszélt, szerinte a Sepsi OSK minden dicséretet megérdemel.
„A végeredmény és a csapatom játéka is szégyenletes volt. 1–0-val kezdtünk, a vége pedig 5–1 lett az ellenfél javára. Néhány játékost pihentetnem kellett, figyelembe véve, hogy a bajnokságban a bennmaradásért küzdünk, de az nem azt jelenti, hogy ennyire gyengén kell játszanunk. A fociban láttunk már csodákat, de ez nem az az eset, 5–1-es vereség után mit lehet még tenni.
– értékelte a sepsiszentgyörgyi összecsapást a vajdahunyadi edző.
A moldvai visszavágót két hét múlva, július 8-án rendezik. Az elődöntő másik ágán bukaresti derbik következnek az FCSB és a Dinamo között, az elsőre csütörtökön 20 órától kerül sor a Dinamo pályáján.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) sürgősségi bizottsága korábban úgy döntött, hogy a Román Kupa idei döntőjének a craiovai Ion Oblemenco Stadion lesz a helyszíne. A végső győztes az UEFA Európa Liga selejtezőjébe kvalifikál.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Hétfőtől lehet befizetni a helyi adókat és illetékeket Marosvásárhelyen. Már az esztendő első nyitvatartási napján többen éltek a lehetőséggel, és törlesztették pénzügyi kötelezettségeiket, de hosszú sorok sehol nem alakultak ki hétfő reggel.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Országszerte megnyíltak hétfőn a polgármesteri hivatalok adó- és illetékosztályai, ahol a polgárok kifizethetik az ettől az évtől sok esetben a duplájára, sőt a háromszorosára emelkedett helyi adóikat.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!