Ahogy azt megszokhattuk, a román Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette kedden az előző forduló álomcsapatát. Az 1. Liga-rájátszás negyedik körének legjobbjai közé a kapus Niczuly Rolandot, a hátvéd Florin Ștefant, illetve Leontin Grozavu vezetőedzőt is beválasztották a Sepsi OSK-ból.
A sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap egy teljes félidőt emberhátrányban játszva aratott nagy jelentőségű győzelmet a Bukaresti Dinamo pályáján.
Bár az első játékrész végén hibázott, Niczuly Roland több szenzációs bravúrral, többek között egy kivédett tizenegyessel járult hozzá a Sepsi 3–1 arányú idegenbeli sikeréhez.
A lpf.ro szerint a mérkőzésen Florin Ștefan uralta a pálya bal szélét, a 24 éves válogatott hátvéd ugyanakkor megszerezte első bajnoki gólját ebben a szezonban.
Ami Leo Grozavut illeti, „kiválóan készítette elő a mérkőzést, a játék közben pedig tökéletesen reagált az eseményekre” – írja a liga honlapja, amely hozzáteszi, hogy a Kovászna megyeiek ezzel a a fontos győzelemmel eltávolodtak a veszélyzónától.
A forduló csapatába a listavezető, az FC Botoșani vendégeként magabiztosan nyerő Kolozsvári CFR-től is bekerült két labdarúgó: Paulo Viniciusról a bajnokság legjobb védelmének oszlopaként ír LPF, míg a duplázó Ciprian Deac pályafutása legjobb szakaszában van a liga képviselői szerint. A dési születésű szélső immár 50 gólnál és 51 asszisztnál jár a román élvonalban.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A román hadsereg kötelékében Besszarábia „visszaszerzéséért” szerzett „érdemeivel” indokolja a román államfő, miért tüntette ki azt a 107 éves háborús veteránt, aki egyes szakértők szerint a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!