A Sepsi OSK legutóbb 1–1-es döntetlent játszott Aradon, ezáltal a sepsiszentgyörgyiek az első pontjukat szerezték meg a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában, miután sorozatban négy vereséggel indítottak. A piros-fehérek egyébként a mezőnyben egyedüliként nem tudtak meccset nyerni a play-outban.
„Nagyon nehéz időszak ez számunkra, ilyen nehéz helyzetben talán csak a feljutást követő első évben, a 2017–2018-as szezonban voltunk, de akkor kilábaltunk belőle. Akkor még játékosként néztem szembe a kiesés rémével, de vezetőként most először kerültem ilyen szituációba.
– fejtette ki a Székely Sport érdeklődésére Hadnagy Attila sportigazgató, aki bízik benne, hogy az Aradon mutatott játék fordulópontot jelent a csapat számára.
„Aradon egészen más arcát mutatta a csapat, sok helyzetet kidolgoztunk, sajnos nem tudtunk élni velük, de jobbak voltunk, mint a hazai együttes, amely fennállásának 80. évfordulóját ünnepelte teli stadion előtt.
– fogalmazott a sportigazgató.
Hadnagy Attila szerint a csapat nagyon jól készült a héten, mindenki rendkívül motiváltan várja a Dorinel Munteanu vezetőedző korábbi csapata elleni összecsapást.
„Az edző reménykedik és bízik a csapatban, ő is azt mondja, nem itt a helyünk, ami viszont hiányzik, az az első győzelem, ami megtörné a jeget, a fiúk fellélegeznének és felszabadultabban fociznának” – vélekedett Hadnagy Attila, aki nem a játékosokban, hanem az eredményekben csalódott az eddigiekben. –
– tette hozzá.
A sportigazgató megerősítette, hogy a vezetőedző döntésének eleget téve, megváltak Gabriel Debeljuhtól, aki ebben a szezonban 14 mérkőzésen 3 gólt szerzett, azokat is az alapszakaszban.
– nyilatkozta Hadnagy a Transfermakt szerint 700 ezer euróra taksált horvát támadóról.
Apropó 700 ezer euró, a hírek szerint ennyi a kivásárlási ára Marius Ștefănescunak, akitől sürgősen megválna az FCSB, és akit a sportigazgató szerint szívesen látnának újra az OSK színeiben, de még nem tárgyaltak vele.
Ez most nem is prioritás, de ha kilábalunk ebből a hullámvölgyből, akkor szóba állunk vele, és ha olcsóbban megtudjuk szerezni, miért is ne”
– fűzte hozzá.
Hadnagy Attila sajnálja, hogy a pályán már nem tud segíteni a csapaton, de a pálya széléről mindent megtesz, hogy véget érjen a negatív sorozat. „Nagyon régóta várjuk azt a fránya győzelmet, bízom benne, hogy pénteken sikerülni fog otthon tartani a három pontot” – közölte bizakodva Hadnagy Attila.
A Sepsi OSK története legmegrázóbb élményével zárta az idényt: kiesett a Szuperligából. A klub egykori trénere, Eugen Neagoe a visszatérésben bízik, míg Gică Mihali, Dorinel Munteanu egyik legjobb barátja az isteni igazságszolgáltatást emlegette.
A bajnoki cím megnyerése után az FC Argeș a hivatalos közösségi oldalán megköszönte az FK Csíkszeredának a vendégszeretetet és a szép szavakat, amellyel a klubot illették.
A jármű több darabja leszakadt és több méterre elrepült, miután egy útszéli áteresz betonlapjának ütközött vasárnap Teleorman megyében. A sofőr túlélte a balesetet, de megsérült és kórházba vitték.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Sajátos trend terjed a TikTokon George Simion külföldön élő szimpatizánsai körében azt követően, hogy a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke elvesztette a vasárnapi elnökválasztást: arról tesznek közzé videót, hogy szétvágják az útlevelüket.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!