Nagy szüksége volt a pontokra a sepsiszentgyörgyi csapatnak, amely a kiesőzónából várta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában rendezett péntek esti találkozót.
Határozottan kezdett a Sepsi, az elején Babunski előtt két lehetőség is adódott, de nem találta el a kaput. Az UTA hamar kijött a szorításból, kiegyenlítette a játékot, Costache helyzeténél blokkoltak a vendég védők.
Gólt azonban a sepsiszentgyörgyiek szereztek, szögletnél nem tudtak felszabadítani a hazai védők, majd Haruț közeli beadásából Oberlin talált be.
Ezzel elrontották a hazai szurkolók felemelő pillanatát, akik a következő percben állva ünnepelték a klub fennállásának 80. évfordulóját.
Gyorsan megvolt az esély az egyenlítésre, Niczuly nagyot védett Rassoul fejesénél.
Ez nem sokkal később össze is jött az aradiaknak, Haruț figyelmetlen volt és felrúgta Costachét a tizenhatoson belül. A videóbíró segítségével megítélt büntetőt Mpoku értékesítette.
Az első félidő végén mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, Mino Sota próbálkozását hárította a hazaiak kapusa, Dussaut lövését szintén kivédte Niczuly, de rossz helyre ütötte a labdát, Costache azonban elrontotta a hatalmas ziccert, néhány méterről a kaputól mellé lőtt, így maradt a döntetlen.
A szünetben kényszercserét kellett végrehajtani a vendégeknél, Ninaj az egyik hazai helyzetnél fejsérülést szenvedett és az orvosi stáb úgy döntött, hogy ne folytassa a játékot, helyére Simic érkezett.
Jobban kezdte a második játékrészt is a Sepsi, Mailat közelről a felső lécet lőtte telibe, a partjelző ugyan nem jelzett, de a visszajátszásból kiderült, hogy lesen volt.
Ezután is próbált többet kezdeményezni Dorinel Munteanu csapata, és a 71. percben kétszer is betalálhatott volna, előbb a csereként beállt Drăghiceanu óriási ziccert hagyott ki, majd Neskovic befejezése nem volt eléggé pontos.
A kihagyott lehetőségek majdnem megbosszulták magukat, rögtön ezután Costache veszélyeztetett, a távoli próbálkozása pontatlan volt.
A hajrában nyomás alá helyezte a hazai kaput a Sepsi, Oberlin került nagy helyzetbe, de blokkolták a lövését, majd több ígéretes támadást is vezettek, de betalálni nem sikerült, maradt az 1–1-es döntetlen.
A Sepsi OSK megszakította a vereségi sorozatát, öt mérkőzés után szerzett pontot, de ezzel nem tudott elmozdulni az osztályozós helyről.
| 2025. 04. 18. 17:00 | Galaci Oțelul Oțelul | Unirea Slobozia Slobozia | 2-0 |
| 2025. 04. 18. 20:00 | Aradi UTA UTA | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-1 |
| 2025. 04. 19. 15:00 | Konstancai Farul Farul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1-1 |
| 2025. 04. 20. 17:00 | Jászvásári Poli Jászvásár | FC Botoșani Botoșani | 3-0 |
| 2025. 04. 21. 18:00 | Petrolul Ploiești Petrolul | Gloria Buzău Gloria | 4-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci Oțelul Oțelul | 5 | 4 | 0 | 1 | 6-2 | 28 |
2 | Petrolul Ploiești Petrolul | 5 | 2 | 2 | 1 | 7-4 | 28 |
3 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 5 | 1 | 3 | 1 | 5-5 | 27 |
4 | Jászvásári Poli Jászvásár | 5 | 3 | 1 | 1 | 8-1 | 26 |
5 | Konstancai Farul Farul | 5 | 1 | 3 | 1 | 9-7 | 24 |
6 | Aradi UTA UTA | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-7 | 24 |
7 | FC Botoșani Botoșani | 5 | 2 | 0 | 3 | 6-8 | 22 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 5 | 0 | 1 | 4 | 4-11 | 22 |
9 | Unirea Slobozia Slobozia | 5 | 1 | 3 | 1 | 4-5 | 19 |
10 | Gloria Buzău Gloria | 5 | 2 | 0 | 3 | 4-8 | 16 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!