A brassóiak azzal érveltek, hogy a keretben sok a sérült játékos, a jövő héten pedig két nagyon fontos összecsapás következik számukra, emiatt nem tudják vállalni a mérkőzést, erről hétfőn este értesítették a sepsiszentgyörgyi klubot.
Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója elmondta, nagyon rosszul érintette őket a brassói csapat döntése, mivel ezzel
felborították az együttes felkészülési programját, ráadásul korábban két csapatnak is visszamondták a felkérést a Brassó miatt.
„A fiúk szerdáig szabadok voltak, csütörtökön és pénteken két edzés szerepel a programban, majd szombaton játszottunk volna egy barátságos mérkőzést.
Még várjuk az FC Argeș végleges válaszát, először azt mondták, hogy nem jönnek, de hátha meggondolják magukat” – nyilatkozta Hadnagy Attila a Székely Sportnak. Hozzátette, ha mégis összejön a felkészülési meccs, erről tájékoztatnak a klub közösségi oldalán.
Az előző két bajnoki találkozóján győztes Sepsi OSK legközelebb október 2-án, vasárnap 13 órától lép pályára a mezőnyben egyedüliként veretlen FC Hermannstadt vendégeként a Szuperliga 12. fordulójában.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!