Hirdetés

Legyűrte Ciprust, tíz meccse veretlen a magyar válogatott

Schäfer első gólját szerezte a válogatottban
Fotó: MTI/Illyés Tibor

2021. június 04., 23:12

Schäfer András, a Dunaszerdahely fiatal középpályásának góljával a magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra nyert péntek este a Ciprus elleni, budapesti felkészülési mérkőzésen. A végén egy tizenegyes is kimaradt, de Marco Rossi Eb-re hangoló együttese immár tíz mérkőzése nem talál legyőzőre.

2021. június 04., 23:12

A magyar válogatott programjában két tesztmérkőzés szerepelt az egy hét múlva kezdődő Európa-bajnokság felkészülési hajrájában. A Rossi-csapat péntek este közel telt ház előtt fogadta a Szusz Ferenc Stadionban Ciprus válogatottját, négy nappal később pedig Írország lesz az ellenfél, szintén az Újpest otthonában.

Hirdetés

A tartalékos összeállítású magyar csapat visszafogottan futballozott az első félidőben, de a 36. percben sikerült megszereznie a vezetést: Varga Kevin bal oldali beadása után Holender átengedte a kapura lövési lehetőséget a második hullámból érkező Schäfer Andrásnak, aki jól eltalált lökettel bombázott a hálóba.

A DAC 22 éves középpályása ötödik mérkőzésén első gólját szerezte a „nemzeti tizenegyben”.

Schäfer a mérkőzés hajrájában egy büntetőt is kiharcolt, ezt azonban a második félidőben becserélt Nemanja Nikolicsnak nem sikerült értékesítenie, Mihail Neofitosz kivédte a zentai csatár büntetőjét.

A magyar válogatott viszont megőrizte minimális előnyét, ezzel pedig tízmeccsesre növelte veretlenségi sorozatát. Tavaly szeptember óta Gulácsiék hét győzelem mellett három döntetlent jegyeztek az UEFA Nemzetek Ligája, a világbajnoki selejtezőt, illetve a mostani felkészülési mérkőzést is figyelembe véve.

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Marco Rossi a csatár Hahn János és a jobbhátvéd Bolla Bendegúz személyében két újoncot is avatott a Ciprus elleni mérkőzésen.

A magyar csapat kedden Írországgal játszik felkészülési mérkőzést, majd az Eb csoportkörében június 15-én a címvédő portugálokat, négy nappal később a világbajnok franciákat fogadja a Puskás Arénában, június 23-án pedig a németek vendége lesz Münchenben.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés – Budapest, Szusza Ferenc Stadion
Magyarország–Ciprus 1–0 (1–0)
Gólszerző: Schäfer (36.)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz a szünetben) – Botka, Lang (Orbán 60.), Szalai A. – Lovrencsics (Bolla 61.), Sigér (Nagy 79.), Schäfer, Kleinheisler (Nego a szünetben), Varga K. – Hahn (Nikolics 61.), Holender. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Ciprus: Mihail – Karo (Andreu 78.), Szotiru, N. Joannu – Avraam, Kasztanosz (Kiriaku 64.), Artimatasz (Gogic 71.), Pszaltisz (Panajotu 71.) – Pitasz, Hrisztofi (M. Elia 63.), Papulisz (Loizu 71.). Szövetségi kapitány: Nikolausz Kosztenaglu.
Vezette: Matej Jug (szlovén)
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Székelyhon

RMDSZ-es javaslat: csökkenne a gyermekpénz, de iskolalátogatás esetén összességében többet kapnának a családok

Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!