Legyőzte és megelőzte megyei vetélytársát a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 07., 20:06 utolsó módosítás: 2024. szeptember 08., 11:08

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 3. Liga új szezonjában a Marosvásárhelyi SE, a második forduló szombati játéknapján hazai pályán 2–0-ra nyert a Szászrégeni Avântul elleni megyei rangadón.

Megvan az első győzelmük a bajnokságban Fotó: Haáz Vince

A nyáron szinte teljesen átalakított marosvásárhelyi csapat vereséggel kezdte a bajnokság 7-es csoportjának küzdelmeit, múlt héten szintén otthon 2–1-re kapott ki a Medgyesi SK-tól, míg a szászrégeniek 2–0-ra győztek a Kudzsiri Metalurgistul ellen.

Többet kezdeményeztek a találkozó elején a vásárhelyiek, távoli lövésekkel próbálkoztak, de ezek nem okoztak gondot a vendégkapusnak. Aztán a 18. percben a középpályán rosszul elvégzett régeni szabadrúgásnál Oltean megszerezte a labdát, a kapura tört és büntetőt harcolt ki, amelyet ugyanő értékesített és ezzel vezetést szerzett.

Ezt követően enyhe mezőnyfölényben játszott a szászrégeni csapat, de nem tudta igazán a hazaiakra erőltetni az akaratát, a szünetig csak egy helyzetig jutott, amelynél a vásárhelyi kapusnak védenie kellett.

Térfélcsere után egyből támadólag léptek fel a vendégek, Bujor előtt adódott lehetőség, de Vlasa ismét a helyén volt. Az egyenlítés elmaradt, ehelyett pedig kettőre nőtt a hazaiak előnye, a 64. percben újra Oltean talált be, aki távolról szépségdíjas gólt lőtt.

Mindent egy lapra feltéve támadtak a régeniek, de a beadások nem vezettek eredményre, és a védelemben sebezhetők voltak. Az utolsó negyedórára emberhátrányba kerültek a vendégek, és akár még nagyobb is lehetett volna a különbség, a vásárhelyiek szabadrúgásból a felső lécet is eltalálták, a végén pedig Oltean megrúghatta volna a mesterhármast.

A Marosvásárhelyi SE 2–0-ra megérdemelten nyert, ezzel pontszámban utolérte és jobb gólkülönbséggel megelőzte megyei vetélytársát. Mihai Ianc csapata két hazai mérkőzés után az első kiszállására készül, egy hét múlva a Gyulafehérvári Unirea otthonában kell helytálljon.