Legyőzte a sereghajtót, lépett még egyet előre a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2023. március 25., 18:35 utolsó módosítás: 2023. március 25., 22:13

Idegenbeli győzelemmel zárta a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának alapszakaszát a Marosvásárhelyi SE, szombaton 3–0-ra nyert a sereghajtó Marosújvári SK otthonában. Az újonc vásárhelyiek az előkelő ötödik helyen fejezték be a bajnokság első részét.

Kiváló formában várják az alsóházi rájátszás küzdelmeit Fotó: Haáz Vince

A mérkőzés elején veszélyesebben játszottak a hazaiak, az első tíz percben több lehetőségük is volt, távoli szabadrúgás után Szántó szögletre kellett mentsen. Az első negyedóra végén a vásárhelyiek is kihagyták az első helyzetüket, Csala szabadrúgása után Dumbrăvean mellé bólintott.

Ezután magához vette a kezdeményezést a vásárhelyi csapat és a 22. percben meg is szerezte a vezetést, Moldován szabadrúgását Caliani továbbította a hálóba.

A szünethez közeledve háromszor is közel voltak az újabb gólhoz a vendégek, de Dumbrăvean fejesénél, Barabás és Moldován lövésénél is nagyot védett a hazaiak kapusa.

A második félidőt is jobban kezdte a marosújvári csapat, Szántó hatalmasat mentett egy közeli lövésnél. A folytatásban leginkább az eredmény megtartására törekedett a Marosvásárhelyi SE, és magabiztosan őrizte is az előnyét, a hazaiak sokáig nem tudtak újabb helyzetet kialakítani.

Bő tíz perccel a vége előtt eldöntötte a három pont sorsát Sütő Szilárd vezetőedző együttese,

gyorsan végigvitt támadás után két csereként beállt játékos került helyzetbe, Osei lövését még blokkolták, a kipattanót viszont Borbély Zsombor bevágta.

A hosszabbításban szépíthetett volna a házigazda, de Szántó ismét bravúrral hárított, a másik oldalon pedig Borbély második találatával beállította a végeredményt.

A Marosvásárhelyi SE ezzel a győzelemmel még egyet előrelépett a tabellán, így az ötödik helyen zárta az alapszakaszt.

A vásárhelyiek pontszámban utolérték és jobb gólkülönbségükkel megelőzték a megyei vetélytárs Szászrégeni Avântult, amelytől azonban az alapszakasz mindkét találkozóján kikaptak, de az alsóházi rájátszásban visszavághatnak.

Az alapszakasz utolsó fordulójának Maros megyei rangadóján szintén szombaton Szászrégenben az 1–1-es félidei állást követően a Nyárádtői Unirea 3–1-re győzött az Avântul ellen.