Legyőzte a Chindiát, megelőzte a Sepsit a Botoșani

Székely Sport 2022. április 15., 20:58 utolsó módosítás: 2022. április 15., 22:40

Vendéggyőzelemmel kezdődött a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 5. fordulója, pénteken délután az FC Botoșani 2–1-re verte a Chindia Târgoviștét.

Hatékonyabb volt a moldvai csapat, így sikerült nyernie Fotó: Facebook/AFC Chindia Oficial

A mérkőzés első része egyértelműen a Chindiáról szólt, amely az első percekben és a félidő közepén is előnyhöz juthatott volna, de pontatlanok voltak a befejezésnél. Aztán a 41. percben mégis előnyhöz jutottak, Chamed védhetetlenül fejelt a hálóba. Csakhogy, alig két percig vezettek, Mihai Roman hamar kiegyenlített, góljával döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A folytatásban ismét a târgoviștei gárda volt közelebb a vezetéshez, ezúttal azonban gólt a Botoșani szerzett, szabadrúgás után az albán Enriko Papa fejjel volt eredményes. Kevéssel ezután a házigazda ugyancsak szabadrúgásból egyenlíthetett volna, de Pițian fejese a felső lécen pattant meg, így a vendég moldvaiak a végéig megőrizték győzelmüket.

Videó: Orange Sport

A Botoșani két vereség után nyert az alsóházban, ezzel megelőzte a Sepsi OSK-t, amely szombaton 15 órától hazai pályán az Aradi UTA ellen játszik, és pontszámban utolérte az első helyen a Rapidot, amely csak a forduló zárómeccsén hétfőn lép pályára.