Legnagyobb riválisától kapott ki Bölöni László csapata

Orbán Zsolt 2020. november 22., 10:05

Az athéni derbin a házigazda Olimpiakosz szerzett vezetést, a Bölöni László vezette Panathinaikosz próbálkozott az egyenlítéssel, de nem járt sikerrel. A tabellán tíz pont választja el egymástól az örök riválisokat.

Kiemelt fontosságú találkozót veszített el a Bölöni-alakulat Fotó: Facebook/Panathinaikos FC

A futballvilág legjelentősebb derbijei közé sorolható athéni rangadót ezúttal nézők nélkül rendezték a pireuszi Kariaszkakisz Stadionban. A címvédő és listavezető Olimpiakosz veretlenül fogadta a Panathinaikoszt, amely a gyenge szezonkezdés után Bölöni László érkezesével elkezdte gyűjtögetni a pontokat a görög szuperligában. Igaz, a nemzetközi szünet előtt becsúszott egy vereség a szintén fővárosi Atromitosz ellen (0–1).

A Bajnokok Ligája csoportkörében érdekelt piros-fehérek két pont híján maximális pontszámmal vezették a bajnokságot, míg a zöldek a középmezőnyből próbálnak fennebb kapaszkodni.

Az „örök ellenségek derbijét” nagy küzdelem, kemény párharcok jellemezték. A szombat esti mérkőzést vezető portugál játékvezető, Artur Soares Dias összesen hétszer mutatta fel a sárga lapot, az első figyelmeztetést pedig éppen a vendégek erdélyi szakvezetője kapta a hetedik percben.

Bölöni László végig nyugtalanul figyelte az eseményeket, és nem véletlenül idegeskedett, ugyanis a rivális az első félidő derekán egy elkerülhető gólból szerzett vezetést.

Egy hosszú indításnál Hacijovannisz lemaradt a Bayern Münchenből ismert Rafinháról. A brazil balhátvéd középre tett labdájánál Diudisz-kapus Maszurasz próbálkozását még védte, de a kipattanó labdát egy másik görög válogatott, Kosztasz Fortunisz védhetetlenül vágta a bal felsőbe.

Az első játékrészben a hazaiak fociztak jobban, de Bölöni László játékosai a szünet után már nem játszottak alárendelt szerepet. A PAO többször is közel állt az egyenlítéshez: előbb Hacijovannisz, majd Macheda sem tudott betalálni közelről, aztán egy ígéretes ellentámadáson a brazil Mauricio hozott rossz döntést. A hosszabbításban Carlitos fejésénél védett bravúrosan a pireusziak kapusa, a végeredmény így 1–0 maradt.

A portugál Pedro Martins által felkészített Olimpiakosz győzelmével tíz ponttal előzi meg a tabellán kilencedik athéni riválisát.

A Panathinaikosz egy hét múlva az utolsó előtti Panetolikosszal játszik hazai pályán.Az Olimpiakosz szerdán a Manchester Cityt látja vendégül a BL-ben, majd három nappal később Szalonikibe, a veretlenül második Ariszhoz látogat .