Hirdetés

Legnagyobb riválisától kapott ki Bölöni László csapata

Kiemelt fontosságú találkozót veszített el a Bölöni-alakulat
Fotó: Facebook/Panathinaikos FC

2020. november 22., 10:05

Az athéni derbin a házigazda Olimpiakosz szerzett vezetést, a Bölöni László vezette Panathinaikosz próbálkozott az egyenlítéssel, de nem járt sikerrel. A tabellán tíz pont választja el egymástól az örök riválisokat.

2020. november 22., 10:05

A futballvilág legjelentősebb derbijei közé sorolható athéni rangadót ezúttal nézők nélkül rendezték a pireuszi Kariaszkakisz Stadionban. A címvédő és listavezető Olimpiakosz veretlenül fogadta a Panathinaikoszt, amely a gyenge szezonkezdés után Bölöni László érkezesével elkezdte gyűjtögetni a pontokat a görög szuperligában. Igaz, a nemzetközi szünet előtt becsúszott egy vereség a szintén fővárosi Atromitosz ellen (0–1).

A Bajnokok Ligája csoportkörében érdekelt piros-fehérek két pont híján maximális pontszámmal vezették a bajnokságot, míg a zöldek a középmezőnyből próbálnak fennebb kapaszkodni.

Hirdetés

Az „örök ellenségek derbijét” nagy küzdelem, kemény párharcok jellemezték. A szombat esti mérkőzést vezető portugál játékvezető, Artur Soares Dias összesen hétszer mutatta fel a sárga lapot, az első figyelmeztetést pedig éppen a vendégek erdélyi szakvezetője kapta a hetedik percben.

Bölöni László végig nyugtalanul figyelte az eseményeket, és nem véletlenül idegeskedett, ugyanis a rivális az első félidő derekán egy elkerülhető gólból szerzett vezetést.

Egy hosszú indításnál Hacijovannisz lemaradt a Bayern Münchenből ismert Rafinháról. A brazil balhátvéd középre tett labdájánál Diudisz-kapus Maszurasz próbálkozását még védte, de a kipattanó labdát egy másik görög válogatott, Kosztasz Fortunisz védhetetlenül vágta a bal felsőbe.

Az első játékrészben a hazaiak fociztak jobban, de Bölöni László játékosai a szünet után már nem játszottak alárendelt szerepet. A PAO többször is közel állt az egyenlítéshez: előbb Hacijovannisz, majd Macheda sem tudott betalálni közelről, aztán egy ígéretes ellentámadáson a brazil Mauricio hozott rossz döntést. A hosszabbításban Carlitos fejésénél védett bravúrosan a pireusziak kapusa, a végeredmény így 1–0 maradt.

A portugál Pedro Martins által felkészített Olimpiakosz győzelmével tíz ponttal előzi meg a tabellán kilencedik athéni riválisát.

A Panathinaikosz egy hét múlva az utolsó előtti Panetolikosszal játszik hazai pályán.Az Olimpiakosz szerdán a Manchester Cityt látja vendégül a BL-ben, majd három nappal később Szalonikibe, a veretlenül második Ariszhoz látogat .

Görög labdarúgó szuperliga, 9. forduló
Olimpiakosz FC–Panathinaikosz FC 1–0 (1–0)
Gól: Fortunisz (21.)

A találkozó videó-összefoglalója megtekinthető az Olimpiakosz FC hivatalos honlapján.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Ajánljuk még

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Döntetlennel kezdte az évet az FK Csíkszereda

Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.

Székelyhon

Marosvásárhelyi fiatal sofőr balesetén ámulnak: rácsúszott autójával egy panzió tetejére – videóval

Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.

`
Krónika

Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők ott, ahol sok a medve

Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.

Krónika

Újabb ingatlanadó-növelés a láthatáron

Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Idén is összegyűltek a Start 2000 focicsapat tagjai

A két ünnep között tartja meg minden évben találkozóját a Csíkszeredai Start 2000 labdarúgócsapat. A 21. század első éveiben átélt emlékeiket elevenítették fel, és emellett egy jót futballoztak.

Életmentő műtéten esett át az FK Csíkszereda ifijátékosa

A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.

Gyülekezőt fúj a székelyföldi szurkolótábor a magyar–ír vb-selejtezőmeccs előtt

A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.

A futball az egység és a kölcsönös tisztelet tere – kampányt indít a román szövetség

A Román Labdarúgó Szövetség elindítja a „A futball összeköt! Tiszteld a játékot, tiszteld az embereket!” elnevezésű kampányt – egy országos kezdeményezést a diszkrimináció és a rasszizmus ellen, amely 2025 novembere és 2026 márciusa között zajlik.

Fejet hajtanak Jenei Imre emlékére, egy percre országszerte megáll a foci

A román futballtársadalom mély fájdalommal búcsúzik Jenei Imrétől, a Bukaresti Steaua legendás edzőjétől és a válogatott egykori szövetségi kapitánytól, aki november 5-én, 88 éves korában hunyt el.

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Új magyarországi csapat irányítását vette át Csizmadia Csaba

Korábbi magyar válogatott játékos, a marosszentgyörgyi származású Csizmadia Csaba vette át Nikházi Márk helyét a Dorogi FC élén, miután a fiatal tréner lemondott a súlyos hazai vereséget követően.

Kovács István az év játékvezetője cím egyik fő várományosa

A Nemzetközi Labdarúgás-történeti és Statisztikai Szövetség (IFFHS) közzétette az év játékvezetője címre esélyes jelölteket. A huszonötös listára a nagykárolyi születésű Kovács István is felkerült.

Ez ám az elismerés: sepsiszentgyörgyi játékvezető a világszövetség berkeiben

Fontos nemzetközi megbízást kapott a sepsiszentgyörgyi Rusandu Lucian, aki ezentúl elismert VAR-szakértőként segíti a Minifutball Világszövetség (WMF) munkáját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!