Lefocizták a nagybányaiakat

Dobos László 2022. október 16., 16:54

Magabiztos játékkal szerezte meg harmadik győzelmét az FK Csíkszereda a román női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A csíki lányok vasárnap délután 4–0-ra verték a Nagybányai FF csapatát, és ezzel megtartották dobogós helyezésüket.

A piros-feketében játszó csíki lányok esélyt sem adtak a máramarosi együttesnek Fotó: Veres Nándor

Kevés néző volt kíváncsi az FK női csapatának vasárnapi mérkőzésére, de aki kilátogatott nem bánta meg. A csíki lányok nagy lelkesedéssel játszottak, az első perctől az utolsóig uralták a játékot, és a meccs képe alapján a két csapat közötti különbség akár nagyobb is lehetett volna.

Az első két találat gyönyörű mélységi passz után született. A 18. percben Balázs Eszter törhetett a védők között kapura, majd csak egyedül a kapussal elegánsan a kapuba lőtte a labdát (1–0). A 23. percben Szőke Esztert ugratták a védők között, a 17 éves tehetség pedig szögből a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát (2–0).

Fotó: Veres Nándor

Az 53. percben Szőke lőtt távolról kapura, a kipattanót pedig Györgyicze Réka az üres kapuba gurította (3–0). A folytatásban a székelyföldi együttes számos gólhelyzetet alakított ki, Balázs Eszter a 82. percben eltalálta a felső kapufát, a 90. percben pedig Horváth Luca mintegy 25 méterről gyönyörű gólt lőtt a felső léc alá (4–0).

A csupán két cserejátékossal érkező vendégek egyetlen tiszta gólhelyzetét a 60. percben jegyeztük, ezt azonban nagy bravúrral hárította Salamon Szidónia, az FK kapusa.

Az FK Csíkszereda női csapata a következő fordulóban (vasárnap, október 23-án) a Bukaresti Carmen otthonában vendégszerepel.

Női labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

FK Csíkszereda–Nagybányai Fotbal Feminin 4–0 (2–0).

Gólszerzők: Balázs Eszter (18.), Szőke Eszter (29.), Györgyicze Réka (53.) és Horváth Luca (90.).
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia (Tankó Réka, 83.) – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Albu Erika, Horváth Luca, Nyéki Anna, Antal Anita (Mezőssy Melánia, 83.), Szőke Eszter, Balázs Eszter (Péter Alexandra, 88.), Györgyicze Réka (Nagy Noémi, 88.), Kristó Laura ( Részegh Beáta, 37.). Vezetőedző: Albu László, másodedző: Gál Ervin, erőnléti edző: Tőke Szilárd.
Nagybányai FF: Ana Mateșan – Andreea Costin, Camelia Daneliuc, Larisa Olar, Denisa Șut, Diana Butuza, Gabriela Titu, Dariana Indrei, Alexandra Buftea, Bianca Marița, Elina Coceanovski (Loreana Pop, 66.). Edző: Mezei Róbert.
Vezették: Papp Csaba (Ludas), Alexandru Cozma és Andrei Sîncrăian (mindketten Marosvásárhely).