Lefagyott Izland ellen, nincs már pótselejtezős helyen a román válogatott

Orbán Zsolt 2021. november 12., 00:05 utolsó módosítás: 2021. november 12., 00:35

Mirel Rădoi együttese csak gól nélküli döntetlenre volt képes Izland ellen a labdarúgó vb-selejtező kilencedik fordulójában. Az örményeket kiütéssel legyőző észak-macedónok előztek, a román válogatott a zárókörben az északiak segítségében bízhat.

Izland becsületesen küzdött és pontot is szerzett Bukarestben Fotó: Román Labdarúgó Szövetség - frf.ro

A román labdarúgó-válogatott a már kijutott németek mögött a második helyről várta a vébéselejtező novemberi véghajráját. A Mirel Rădoi által felkészített nemzeti csapat egy Izland elleni győzelemmel bebiztosíthatta volna pótselejtezős pozícióját a bukaresti Steaua Stadionban, az utolsó körben a liechtensteini vendégjáték ugyanis formalitásnak ígérkezik.

A sorsdöntő mérkőzés előtt Észak-Macedónia megelőzte az élő tabellán Romániát, Enes Bardiék a Levante mesterhármast jegyző középpályásának vezetésével 5–0-ra kiütötték Jerevánban a második helyre szintén pályázó örményeket.

A román válogatott nem igazán talált a fogást szigetországi ellenfelén, amelyet szeptemberben 2–0-ra sikerült legyőznie Reykjavikban.

A hazaiaknak nem feküdt az izlandiak játékstílusa, az edzőmeccs hangulatú találkozón nem sok babér jutott a támadóknak.

A kiegyenlített első játékrészben mindkét félnek akadtak gólszerzési lehetőségei, de a szünetben igazságos 0–0 állt az eredményjelzőn. A második félidőben egy hármas cserének is köszönhetően a győzelmi kényszerben játszó román válogatottnak sikerült ugyan folyamatos nyomás alá helyezni az izlandi kaput, de csak az összecsapás végén.

A legnagyobb lehetőség Ianis Hagi nevéhez fűződik, a Rangers támadó középpályása a 85. percben a kapufát talált el egy ígéretes átlövéssel.

A gól nélküli bukaresti iksznek végül az északmacedónok örülhettek, Blagoja Milevszki gárdája a vasárnapi zárókörben ha legyőzi hazai pályán Izlandot, a románok előtt végez a csoportjában és készülhet a márciusi pótselejtezőre.

A csoport harmadik meccsén a németek kilencet gurítottak Liechtensteinnak a wolfsburgi Volkswagen Arénában.