Küzdöttek, csak két gólt kapott a csíki női focicsapat az éllovastól

Dobos László 2023. március 18., 15:37 utolsó módosítás: 2023. március 18., 15:42

Érvényesült a papírforma Temesváron, az élvonalbeli női bajnokság egyik toronymagas esélyese, a listavezető Poli két góllal verte az FK Csíkszeredát. Lehetett volna nagyobb is különbség, de Balog Boglárka kapus kivédett egy tizenegyest.

Az alapszakaszban hét, most csak két gólt kaptak Fotó: Veres Nándor

Tavaszias időben – a pálya melletti szilvafák már virágoznak! – rendezték meg szombaton kora délután Temesváron a női labdarúgó élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszása 2. fordulójának nyitómérkőzését, amelyen az éllovas hazai csapat a csíkiakat fogadta.

Az első félidőben sokkal többet támadott a házigazda Poli, a bánsági együttes pedig a 33. percben megszerezte a vezetést, egy baloldali beadást Loreana Mihăilesc közelről a csíki kapuba lőtt (1–0). Lehetett volna akár kétgólos is a Poli előnye, de 19. percben Balog Boglárka, az FK kapusa kivédett egy büntetőt.

Fotó: Veres Nándor

A második játékrészben is szinte végig a Poli támadott, de az FK hősiesen védekezett. A második gólját a 61. percben lőtte a bánsági alakulat, amikor Bianca Ienovant ugratták remekül a csíki védők között, a hazaiak csatára pedig a kifutó csíki kapus mellett éles szögből az üres kapuba lőtte (2–0).

Ősszel, az alapszakaszban, hazai pályán, az FK Csíkszereda 7–0-ás vereséget szenvedett a Temesvártól, a mostani eredmény minőségi javulást jelent, főleg a védekezésben.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló:

Temesvári Poli–FK Csíkszereda 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Lorena Mihăilesc (33.) és Bianca Ienovan (61.).
Játékvezetők: Gabriel Andrei Fodor (Déva), Cristian Bumb (Bácsi) és Ioan Daniel Humita (Örményes). Megfigyelők: Adrian Copăcean (Karánsebes) és Emil Arsa (Arad).
Temesvári Poli: Cosmina Roșu – Teodora Meluță, Antonia Bratu (Anda Jivan, 46.), Cristina Codrescu, Florentina Ancăș, Genoveva Roșie, Cristina Sucilă (Larisa Grigore, 62.), Clara Roșu, Lorena Mihăilesc (Nikolina Caković, 62.), Melisa Șodincă (Nicoleta Curia, 46.), Bianca Ienovan (Emilin Taissa Araujo dos Anjos Rodrigues, 74.). Vezetőedző: Mirel Albon.
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Albu Erika, Berkeczi Emőke (Abos Bianka, 77.), Bartalis Barbara, Szentes Szabina, Nyéki Anna, Mezőssy Melánia (Kristó Laura, 86.), Szőke Eszter, Balázs Eszter, Antal Anita, Györgyicze Réka. Stáb: Albu László (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző).