Küzdött, vezetett, mégis elbúcsúzott a BL-től a Ferencváros

Józsa Csongor 2024. augusztus 13., 23:19 utolsó módosítás: 2024. augusztus 13., 23:21

Előnybe került, így reménykedhetett a Ferencváros a Midtjylland elleni BL-selejtező visszavágóján, aztán a vendégek gólja sokat nyomott a latba.

Idén is álom marad a magyar bajnok számára a BL-főtábla Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A Ferencváros kétgólos hátrányból várhatta a Midtjylland elleni keddi visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében.

A Fradi jól kezdett, veszélyeztettek a zöld fehérek, a nagy nyomás meg is hozta vezető gólt, szabadrúgás után Cissé fejesét védte a kapus, de a labda visszapattant a védő elé, aki közelről lábbal már nem hibázott.

A magyar bajnok továbbra is elől maradt, sorra vezette támadásait, de nem sikerült növelnie az előnyét.

A második félidő is zöld-fehér fölényben kezdődött, egy perc alatt két helyzete is volt a Fradinak, de kimaradtak. A túloldalon viszont egy szép támadás végén a dán csapat egyenlített, így ismét kétgólos volt a zöld-fehérek hátránya.

A találat megfogta a Fradit, több hiba csúszott a magyar együttes játékába, képtelenek voltak az újításra, így lefújásig maradt az 1–1, ezzel a magyar együttes búcsúzott a BL-től, átkerült a második számú európai kupasorozat, az Európa Liga utolsó fordulójába, ahol a feröeri Klaksvík és a bosnyák Borac Banja Luka továbbjutójával küzdhet meg.