Kupameccset nyert a Gyergyói VSK a Gyimesekben, bejutott a megyei szakasz elődöntőjébe

Dobos László 2024. április 16., 22:19

Elkezdődtek a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntői. A nyitómérkőzést kedden délután rendezték Gyimesbükkben, ahol egy góllal nyert a 4. Liga éllovasa, a Gyergyói VSK.

Szépen búcsúzott a gyimesbükki együttes a kupasorozattól, jobb csapattól kapott ki Fotó: Pinti Attila

Két különböző ligában szereplő együttes lépett pályára kedden késő délután Gyimesbükkben, ahol a Csík körzeti labdarúgó bajnokság, az 5. Liga csíkszéki csoportjának éllovasa, a Gyimesbükki SE a 4. Liga Hargita megyei csoportjában első helyezett Gyergyószentmiklósi VSK alakulatát fogadta. A házigazdák nehezen adták meg magukat, az 51. percben öngólt vétettek, ezzel nyertek a vendégek, a papírforma szerint esélyesebb gyergyói alakulat.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, negyeddöntő:
Gyimesbükki SE–Gyergyószentmiklósi VSK 0–1 (0–0).
Gólszerző: Olteán Tihamér (51., öngól).

A másik három negyeddöntőt, a Homoródalmási Homoród–Csíkszentsimoni FC, az Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal SK és a Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz találkozókat szerdán, április 17-én 17 órától rendezik. Az elől írt csapatok pályaválasztók, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el.