A csíkiak idegenben, a 3. Liga 2-es csoportjában szereplő Bákói Areostar vendégeként játszanak, akik az előző körben büntetőkkel jutottak tovább a Bákói Dinamo ellen.
A Nyárádtői Unirea 3. ligás csoportellenfeléhez, Marosújvárhoz látogat, a nyárádtőiek ezt megelőzően egy végletekig kiélezett csatában verték meg a Kolozsvári Viitorul együttesét.
A Kézdivásárhelyi SE a 2. ligás Brassói FC-t fogadja, a Kovászna megyei alakulat előző fordulóban szintén hazai pályán szerepelt, akkor a CSM Focșani volt az ellenfél, amelyet egy szoros találkozón 3–2-re vertek.
A harmadik forduló mérkőzéseit szeptember 14-én 16.30-tól rendezik. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!