Huszonöt tizenegyes, ennyi kellett a nyárádtői csapat továbbjutásához

Székely Sport 2022. augusztus 31., 21:07 utolsó módosítás: 2022. augusztus 31., 21:08

Drámai és fordulatos küzdelemben harcolta ki a továbbjutást a labdarúgó Román Kupa harmadik körébe a Nyárádtői Unirea, szerdán este hosszú tizenegyespárbajban nyert a Kolozsvári Viitorul ellen.

Megszenvedett a továbbjutásért a nyárádtői csapat Fotó: Haáz Vince

A vezetést az első félóra végén a házigazda kolozsváriak szerezték meg, de a Maros megyeiek még a szünet előtt kiegyenlítettek.

A folytatásban sokáig döntetlenre állt a párharc, aztán a hajrában a nyárádtőiek a javukra fordították az eredményt. Az előnyt azonban nem tudták megőrizni az utolsó percekben, a Viitorul is betalált, így hosszabbításra mentette a mérkőzést.

Itt újabb fordulat következett, a kolozsvári csapat újra átvette a vezetést, de a nyárádtői gárdának még maradt ereje az egyenlítésre, ami a 120. percben sikerült.

Következett a tizenegyespárbaj, ami drámai küzdelmet hozott, és végül huszonöt lövésre volt szükség, hogy eldőljön a győztes kiléte, végül a vendégek 13–12-re nyertek.

Labdarúgó Román Kupa, 2. forduló:
Kolozsvári Viitorul–Nyárádtői Unirea 2–2 (1–1, 2–2, 2–2, 3–3), 12–13 tizenegyesekkel.