Bukarestben, a Román labdarúgó-szövetség (FRF) székházában tartották a 2023-as labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjének sorsolását, ahol a nyolc csapat közül egy kiemelt volt, a címvédő Kolozsvári U. A csíkiakat utolsójára sorsolták ki, ellenfelük pedig a harmadosztályban szereplő Bukaresti rapid lesz.
Női labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő:
Resicai CS Banat Girls–Kolozsvári U,
Konstancai Farul–Besztercei Gloria,
Bukaresti Carmen–Temesvári Poli,
Bukaresti Rapid–FK Csíkszereda.
A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, az elől írt csapatok házigazdák. A mérkőzéseket április 14-én 16.30 órától rendezik.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Csíksomlyó évszázadok óta a magyarság egyik legfontosabb lelki találkozási pontja: a pünkösdi búcsú idején százezrek gyűlnek össze a Nyeregben, hogy közösen imádkozzanak és erősítsék meg hitüket.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!