Hirdetés

Közhasznúvá nyilvánították az FK Csíkszeredát

Fotó: Pinti Attila

2022. április 14., 16:33

Románia kormánya csütörtökön megtartott ülésén elfogadta azt a kormányhatározat-tervezetet, amely az Asociația Futball Klub Csíkszereda Miercurea Ciuc egyesületet közhasznúvá nyilvánította.

2022. április 14., 16:33

A közhasznú státus elnyerése – amely a klub által közel egy évtizede végzett, számos sikerrel tarkított, következetes munka elismerése – a kormányhatározat hivatalos közzétételét követően válik hatályossá.

„Egyesületünk ezúton is köszönetet mond az elmúlt tíz évben velünk együttműködő és alapszabályzatba foglalt célkitűzéseink megvalósítását elősegítő összes partnerének, a családoknak, akik ránk bízták gyerekeiket, az edzőknek, nevelőknek és kivétel nélkül mindenkinek, akik képezték őket, az önkormányzatoknak és tanintézményeknek, akik mellénk álltak, a támogatóinknak, akik törekvéseinkben anyagi biztonságot nyújtottak valamint szurkolóinknak, akiknek buzdításából a nehéz pillanatokban erőt merítettünk. Nem utolsó sorban a munkánkat elismerő központi kormányzatnak, az ügyünket mindvégig támogató Romániai Magyar Demokrata Szövetségnek is hálával tartozunk. A közhasznú státus elnyerésével az FK Csíkszereda fontos mérföldkőhöz érkezett. Köszönet mindenkinek, természetes személynek, idősnek és fiatalnak, intézménynek, cégnek, egyháznak, hatóságnak és nem kormányzati szervnek, aki végig kísért ezen az úton. Nélkülük, Önök nélkül, mindez nem sikerült volna” – olvasható a csíkszeredai klub közleményében.

Hirdetés

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Régi rivalizálás, nagy tét: Hargita–Kovászna megyék történelmi párharcai az osztályozón

A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.

Székelyhon

Átlagfizetés Magyarországon és Romániában: összehasonlítottuk a legfrissebb adatokat

Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!

`
Krónika

„A magyarok is beszéljenek és írjanak románul”. Az anyanyelvhasználat ellen hergel egy AUR-os politikus

A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.

Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Megálljt parancsolt Ukrajna a magyar válogatottnak, bronzéremmel zárták az Eb-t

Véget ért a magyar minifutball-válogatott remek Európa-bajnoki szereplése Pozsonyban. Trencsényi János legénysége nem tudta kiharcolni a döntőbe jutást Ukrajna ellen, de így is dobogós helyen zárta a kontinenstornát.

Szerbia megállította a román csapatot, a magyarok elődöntősök a minifutball Európa-bajnokságon

Véget ért Románia számára a pozsonyi minifutball Európa-bajnokság, miután a negyeddöntőben 6–4-es vereséget szenvedett a címvédő Szerbiától. A magyarok magabiztos sikerrel léptek tovább az elődöntőbe.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Csoportelsőként jutott tovább Románia a minifutball Európa-bajnokságon

Háromgólos győzelemmel zárta a csoportkört a román minifutball-válogatott. A Georgia elleni 3–0-s sikerrel veretlenül, a D csoport első helyén jutott be a pozsonyi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe.

Négy ponttal zárta a csoportkört a magyar válogatott a minifoci-Eb-n

A magyar minifutball-válogatott pénteken gól nélküli döntetlent játszott Kazahsztánnal a pozsonyi Európa-bajnokságon, így négy ponttal, csoportharmadikként zárta az E csoport küzdelmeit. A továbbjutásról csak szombaton születik döntés.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Románia megszerezte első győzelmét a minifutball Eb-n

Anglia legyőzésével Románia megszerezte első győzelmét a pozsonyi minifutball Európa-bajnokságon.

A végjáték nem kedvezett a magyar és a román válogatottnak a minifutball Eb rajtján

Elrajtolt a pozsonyi minifutball Európa-bajnokság, ahol Magyarország és Románia is érdekelt. A nyitómérkőzéseken mindkét válogatott megszerezte a vezetést, de a végjátékban egyikük sem tudta megtartani előnyét.

A gyerekek felszabadultan futballozhatnak, csendben maradnak az edzők és a szülők

A Román Labdarúgó-szövetség május 23–24-én, az U13-as és U14-es bajnokságok idényzáró fordulójában rendezi meg a „Silent Day” akciót. A kezdeményezés lényege, hogy a fiatal játékosok külső nyomás nélkül, felszabadultabban futballozhassanak.

Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen végzett az akadémiai rangsorban

Az FK Csíkszereda a 4., a Sepsi OSK pedig a 17. helyen végzett a román labdarúgó-akadémiák 2026-os országos rangsorában. Az FRF 130 klubot értékelt, és az akadémiai besorolásnak már nemcsak presztízse, hanem licencelési jelentősége is van.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!