„Amennyiben nyerünk, továbbra is a harmadik számú esélyünk lesz a csoportból való továbbjutásra” – nyilatkozta Dan Petrescu a találkozót felvezető szerda délutáni sajtótájékoztatón. A CFR vezetőedzője kiemelte,
költségvetés szempontjából a csoportban mind a három ellenfelükkel szemben nagy hátrányban vannak, így az esetleges továbbjutásuk óriási teljesítmény lenne.
Dan Petrescu szerint a Rennes játékosai nagy önbizalommal érkeztek Kolozsvárra, hiszen a CFR elleni vereség után hosszú idő elteltével ismét nyertek a bajnokságban, másfél héttel ezelőtt a hosszabbításban lőtt góllal 3–2-re győzték le a Toulouse-t.
A franciák a hétvégén nem játszottak bajnoki meccset, mivel a Nimes elleni kiszállásukat törölték a heves eső miatt, amely teljesen feláztatta a pályát. A kolozsváriak edzője szerint ez nem feltétlenül jelent hátrányt, hiszen
az ellenfél labdarúgói remek erőnléti állapotban vannak.
A sajtótájékoztatón részt vevő Billel Omrani elmondta, mivel a Rennes számára elengedhetetlen a győzelem, csapatának minden téren nagyon kell figyelnie, és mindent elkövetnie a három pontért. A CFR támadója szeretne hazai pályán is nyerni, hogy bebizonyítsa honfitársainak, színvonalas a román bajnokság.
Labdarúgó Európa Liga, 2019–2020-as szezon, E csoport, 4. forduló
| 2019. 11. 07., 19:55 | Kolozsvári CFR | Rennes | 1–0 |
| 2019. 11. 07., 19:55 | Lazio | Celtic | 1–2 |
Labdarúgó Európa Liga, 2019–2020-as szezon, E csoport
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Celtic | 6 | 4 | 1 | 1 | 10–6 | 13 |
| 2. | Kolozsvári CFR | 6 | 4 | 0 | 2 | 6–4 | 12 |
| 3. | Lazio | 6 | 2 | 0 | 4 | 6–9 | 6 |
| 4. | Rennes | 6 | 1 | 1 | 4 | 5–8 | 4 |
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!