Nyert Franciaországban, továbbjutó helyen a CFR

Horváth Bálint Ottó 2019. október 25., 00:06 utolsó módosítás: 2019. október 25., 09:24

Kettős emberelőnyben játszott, mégis megszenvedett a győzelemért a Kolozsvári CFR a Rennes ellen. A labdarúgó Európa Liga E csoportjának csütörtök esti mérkőzésén Ciprian Deac korai szabadrúgásgóljával szerezték meg a három pontot.

Nagyszerűen kezdődött az összecsapás a kolozsváriak számára, akik már az ötödik percben emberelőnybe kerültek, amikor a franciák kapusa, Mendy éppen csak a tizenhatoson kívül szabálytalankodott Lacina Traoréval szemben, ezért piros lapot kapott.

A szabadrúgást Ciprian Deac gólra váltotta, ezzel a vezetést is korán megszerezte a CFR-nek.

Ezután Djokovic és Deac növelhették volna az előnyt, de a helyzetek kimaradtak, amelyek aztán majdnem megbosszulták magukat, a Rennes ugyanis Boli szabálytalanságánál tizenegyeshez jutott, de ezt Niang mellé rúgta.

Ugyanúgy indult a második félidő is, ahogyan az első, ezúttal Camavinga jutott a kiállítás sorsára, miután megakadályozta a kapura törő Billel Omranit a gólszerzésben.

A CFR játékosai azonban nem tudtak mit kezdeni a kettős emberelőnnyel, még egyetlen helyzetig sem jutottak el, sőt a Rennes kilenc emberrel is közel volt az egyenlítéshez.

A végéig tovább szenvedett a győzelme megtartásáért a kolozsvári csapat, amely tíz játékossal fejezte be a meccset, tíz perccel a vége előtt Mateo Susicot is kiállították.

Második győzelmével a csoportban a CFR hat ponttal a második helyen áll az éllovas Celtic mögött, amely a másik mérkőzésen házigazdaként hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Laziót. A következő fordulóban a kolozsvári együttes november 7-én, csütörtökön 19.55-től hazai pályán játszik ismét a Rennes ellen, újabb pozitív eredménnyel pedig még közelebb kerülhet a továbbjutáshoz.