A hullámvölgybe került oltyán csapat vasárnap este az FC Botoșani-tól hazai pályán szenvedett vereséget, és ezzel a piros-fehérek nem várt lehetőséget kaptak arra, hogy a hátralevő négy meccsükön a dobogós helyezésért küzdjenek.
Ehhez a legjobbkor jöhet egy siker az idén is bajnokesélyes Kolozsvári CFR ellen, amelyet még soha nem sikerült legyőzniük az élvonalban.
A két együttes eddig tizenegy alkalommal mérte össze erejét, és a Sepsi OSK kilenc vereség mellett mindössze két döntetlent tudott elérni, legutóbb a pontvadászat alapszakaszában végződött pontosztozkodással az egymás elleni összecsapás. A rájátszás odavágóján viszont az Edward Iordănescu által irányított címvédő örülhetett a győzelemnek, sepsiszentgyörgyi kiszállásán Ciprian Deac büntetőből szerzett találatának köszönhetően gyűjtötte be a három pontot.
A hétfői találkozót megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kihangsúlyozta,
nem foglalkozik olyan rosszindulatú véleményekkel, melyek szerint csapata önként lemondana a pontokról a kolozsváriak javára, hanem mint minden más meccsen, ezúttal is a győzelem az egyetlen céljuk.
A szakember szerint nem szabad elfelejteni, hogy a listavezető ellen játszanak, amely zsinórban háromszor nyerte meg a bajnokságot, és bár eddig még soha nem sikerült legyűrni erdélyi riválisukat, a mostani párharc egy újabb lehetőség arra, hogy ez sikerüljön.
„Mint minden más meccsen, ezúttal is a három pontért játszunk. Fontos mérkőzés lesz főleg a büszkeségünk szempontjából, mert tudjuk, még soha nem sikerült legyőznünk a kolozsváriakat. Minden alkalommal kísérletet teszünk erre, és most egy újabb lehetőség kínálkozik arra, hogy ismét megpróbáljuk. Egy bajnokesélyes csapattal találkozunk, amely jelenleg is a rangsor élén áll, ezért nagyon nehéz meccsre számítok. Romániában sokan abból élnek, hogy különböző forgatókönyveket alkotnak, de a spekulációk engem nem érdekelnek, nekünk a játékra kell összpontosítanunk.
Ha belegondolunk, nekünk ez a negyedik idényünk az élvonalban, a CFR pedig zsinórban három bajnoki címet szerzett. Nemzetközi szinten edződött, tapasztalt labdarúgókkal rendelkeznek, és egyáltalán nem könnyű egy ilyen csapat ellen felvenni a versenyt. De ha összeadjuk az erőinket, és megtaláljuk a szükséges erőforrásokat, ez segíteni fog abban, hogy az eddigieknél többet is elérjünk” – nyilatkozta Leo Grozavu.
A hétfőn 19 órakor kezdődő Kolozsvári CFR–Sepsi OSK összecsapást az Andrei Chivulete, Andrei Constantinescu, Mihai Marica által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.
| 2021. 05. 09. 19:00 | Universitatea Craiova U Craiova | FC Botoșani Botoșani | 2-3 |
| 2021. 05. 10. 19:00 | Kolozsvári CFR CFR | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-1 |
| 2021. 05. 10. 21:30 | FCSB FCSB | Academica Clinceni Clinceni | 2-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 7 | 4 | 1 | 2 | 9-4 | 45 |
2 | FCSB FCSB | 7 | 3 | 2 | 2 | 11-9 | 44 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 7 | 2 | 2 | 3 | 7-8 | 37 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 7 | 4 | 1 | 2 | 7-4 | 36 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 7 | 3 | 1 | 3 | 10-12 | 31 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 7 | 1 | 1 | 5 | 4-11 | 26 |
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!