Vendéggóllal kezdődött a kolozsvári találkozó, a 4. percben Murtazajev lőtt 25 méterről védhetetlenül Arlauskis kapujába. A házigazda CFR Rondon kapufájával válaszolt, majd Omrani fejesével a tizedik percben egyenlített. A félidő közepén pedig összejött a fordítás,
a francia balszélső volt ismét a főszereplő, közeli lövésébe Posztnyikov ért bele rosszul, a labda pedig a hálóban kötött ki.
Nagyon közel volt a kazah bajnok, hogy gyorsan egyenlítsen, a horvát Tomasov szépen helyezett lövését Arlauskis bravúrral hárította. A 43. percben Vinicius is eredményes volt, ám les miatt érvénytelenítették a találatot.
A szünetet követően a CFR kapuja elé szögezte az Asztanát, Djokovic lövését szedte ki a keresztléc alól a kapus, majd Vinicius fejelt közelről fölé. A nyomás végül a 73. percben érett góllá, Susics jobboldali beadását Omrani sarkazta a hálóba.
A gólt követően nagyon visszaesett a játék minősége, a CFR labdarúgói húzták az időt, és erre szinte ráfáztak, az öt perces hosszabbítás végén centikre volt a szépítéstől és egyben a továbbjutástól az Asztana,
a közeli fejest Arlauskis hatalmas reflexszel hárította, gyakorlatilag továbbvédte csapatát a következő körbe.
A jövő héten az izraeli bajnok Maccabi Tel Aviv vár a Kolozsvári CFR-re.
Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, első forduló, visszavágó
Kolozsvári CFR–Asztana FK 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Omrani (10., 73.), Posztnyikov (26., öngól), illetve Murtazajev (4.).
Kolozsvári CFR: Arlauskis – Susics, Vinicius, Burcă, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac (Hobam, 86.), Rondon (Costache, 66.), Omrani (Pereira, 85.). Edző: Dan Petrescu.
Asztana FK: Eric – Rukavina, Posztnyikov, Simunovic, Bejszebeko (Anicic, 81.) – Logvinyenko – Tomasov (Mubele, 62.), Majevszkij, Sigurjonsson (Janga, 82.), Murtazajev – Rotariu. Edző: Roman Hrigorcsuk.
Továbbjutott a CFR, 3–2-es összesítéssel.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.
Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!