Kőkemény meccset játszott Magyarország és Románia U21-es labdarúgó-válogatottja pár napja a magyar-szlovén rendezésű Európa-bajnokságon. A csoportmérkőzés során a játékvezető tíz alkalommal mutatta fel a sárga lapot, a házigazdáktól pedig Szőke Adrián kiállította az első félidő végén.
Gera Zoltán legénysége emberhátrányban is megszerezte a vezetést a második játékrészben, de a románok egyenlítettek, majd a végjátékban fordítani tudtak, s miközben a 2–1-es győzelmükkel még továbbjuthatnak a negyeddöntőbe, a magyar válogatott számára az újabb vereség azt jelenti, hogy biztosan nem lesz ott a kieséses szakaszban.
Sajnos a magyar és a román ifiválogatott közti összecsapás a lefújás után is folytatódott. A román csapat néhány tagja szerint egyes magyar játékosok a mérkőzés közben rasszista megnyilvánulásokkal provokálták őket. A csapatkapitány Marius Marin azt írta a közösségi oldalán, hogy az ellenfél labdarúgói cigányoknak nevezték a román válogatott játékosait.
„Ezek a cigányok, ahogy a pályán kiabáltátok nekünk, 2–1-re megvertek titeket. Hajrá Románia” – írta Instagram-oldalán az olasz Pisa temesvári származású középpályása.
Adrian Mutu, a román válogatott szövetségi edzője egy hétfői sajtóértekezleten elmondta, a meccs közben nem hallotta a magyar játékosok megnyilvánulásait, játékosai viszont jelezték ezt számára a találkozó után. Az elhangzottakat sajnálatosnak tartja, szerinte az ilyen dolgok túllépnek a futballon és semmi keresnivalójuk nincs a sportban.
Mutu reméli, az Európai Labdarúgó-szövetség helyes döntést hoz az ügyben, a román szövetség ugyanis panaszt tett az UEFA-nal a történtek miatt. Román sajtóhírek szerint nem csak a mérkőzés alatt, hanem a lefújás után a találkozó után az öltözők környékén is hasonló incidens történt. A román szövetség helytelen viselkedés miatt tett hivatalos feljelentést.
Az U21-es Eb csoportkörének utolsó mérkőzéseit kedden és szerdán rendezik. Az A-csoportban a magyarok a hollandokkal találkoznak a székesfehérvári MOL Arénában, míg a románok a németekkel meccselnek a budapesti Új Bozsik Stadionba. Németország és Románia egyaránt négy ponttal áll, Hollandiának kettő van, míg Magyarország pont nélkül utolsó a négyesben.
Amennyiben a holland-magyar mérkőzésen nem borul a papírforma és a németalföldiek nyernek, a német-románon pedig döntetlen születik, az élen hármas egyenlőség alakul ki, a csapatokat pedig az egymás elleni eredmények, a gólarány, vagy akár a sárga és piros lapok alapján választhatják el egymástól. A román válogatott győzelem esetén biztos elődöntős, míg egy vereség nagy eséllyel a kiesést jelentheti.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Németország U21 Németország U21 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-1 | 4 |
2 | Románia U21 Románia U21 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
3 | Hollandia U21 Hollandia U21 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 2 |
4 | Magyarország U21 Magyarország U21 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-5 | 0 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!