Korán előnybe került, majd lefagyott Moldvában a CFR

Orbán Zsolt 2021. február 08., 23:31

A kolozsvári bajnokcsapat nem tudta kihasználni az FCSB botlását, a vasutasok hiába vezettek már a második percben, a házigazda Botoșani otthon tartotta a pontokat.

Az új érában először kapott ki Edi Iordănescu irányításával a CFR Fotó: Pinti Attila

A Kolozsvári CFR-nek ismét megvolt az esélye, hogy megelőze a rivális FCSB-t a labdarúgó 1. Liga tabellájának élén, de a vasutasgárda akárcsak három fordulóvak korábban, most sem tudott élni a sansszal.

A jeges pályán játszott hétfői bajnokin az erdélyi vendégek Debeljuh révén már a második percben vezettek, de a moldvai házigazdák félórányi játék után egy szögletet követően Papa fejesével egyenlítettek.

Pár percekkel később már fordított is a Botoșani, egy flipperes jelenet után Roman vette be Bălgrădean kapuját.

A tabellán a Sepsi OSK-t követő moldvaiaknak sikerült megőrizni az előnyt a második félidőben, miután a CFR támadói többször is naggyá tették Hankic-kapust. Deacéknak hiába volt háromszor annyi gólhelyzetük, egy pontot sem tudtak szerezni piros-fehér-kékek otthonában. A Botoșani nagyon fontos győzelmet aratott és egy pontra közelített meg az egy meccsel kevesebbet játszott Sepsit.

Érdekesség, hogy  Kolozsvári CFR először kapott ki, amióta Edi Iordănescu átvette Dan Petrescutól a csapat irányíátását, a bajnoki idényben pedig ez volt a Szamos-partiak harmadik veresége.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló
FC Botoșani–Kolozsvári CFR 2–1 (2–1)
Gólszerzők: Papa (31.), Roman (37.), ill. Debeljuh (2.)
Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Rodriguez, Ongenda (Plămadă 88.) – Caia (Roman 7., Fili 76.), Al Mawas, Keyta (Florescu 88.). Edző: Marius Croitoru.
CFR: Bălgrădean – Manea (Susic 78.), Vinicius, Burcă, Camora – Deac, Hoban (Aurelio 63.), Gîdea (Păun 10.) – Chipciu (Rondon 63.), Debeljuh, Costache (Carnat 78.). Edző: Edi Iordănescu.

Az élmezőnyben: 1. FCSB 48 pont (22 mérkőzés, 48:20-as gólarány), 2. Kolozsvári CFR 47 (22, 30:12), 3. U Craiova 43 (22, 27:13), 4. Sepsi OSK 34 (21, 36:23), 5. FC Botoșani 33 (22, 33:28), 6. Academica Clinceni 33 (22, 22:20).