Könnyedén verte a Dinamót a Neagoe-csapat

Székely Sport 2021. február 21., 23:42 utolsó módosítás: 2021. február 21., 23:45

Az Astra Giurgiu már az első félidőben lerendezte bukaresti ellenfelét. Eugen Neagoe együttese 2–0-ra nyert és a Dinamót is megelőzve feljött a labdarúgó 1. Liga tabellájának tizedik helyére.

Neagoe elégedett lehet az eredménnyel és csapata játékával is Fotó: Beliczay László

A gyurgyevói csapat játékosai és edzői rossz hírt kaptak a héten, a klubtulajdonos Ioan Niculaet ugyanis jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélték, pénzmosásra való felbujtás és adócsalás okán. A mérkőzés végén Eugen Neagoe vezetőedző az elítélt vállalkozónak ajánlotta fel a győzelmet, amelyet csapata a vártnál könnyebben harcolt ki a Dinamóval szemben.

A nagy játékkedvet mutató Valentin Gheorghe pazarul eltalált szabadrúgásával, illetve Stahl Albert ugyancsak tetszetős találatával – az aradi középpályás egy szöglet utáni sikertelen felszabadítást követően 13 méterről pókhálózta ki a jobb felsőt – az Astra már kettővel vezetett a szünetben.

A Dinamo formájáról sokat elárul, hogy az első kapura lövést a 86. percben hozta össze a fővárosi alakulat.

Mihai Popa kapuja nem igazán forgott veszélyben, az Astra magabiztos győzelemmel lépett fel a tizedik helyre, miközben az immár négy fordulója veretlen Dinamo tizenkettedik a tabellán.

Igaz, mindkét csapatnak minimális esélye maradt bekerülni a felsőházi rájátszásba, az Astrát ráadásul a bajnokságból való kizárás veszélye is fenyegeti, mivel három korábbi labdarúgója, Alexandru Ioniță, Kehinde Fatai és Szeto Takajuki doppingügybe keveredett. Az Országos Doppingellenes Ügynökség (ANAD) március elején hirdethet ítéletet a doppingolással vádolt játékosok esetében.

Az 1. Liga 24. fordulójából két mérkőzés maradt hátra, hétfőn 17.30-tól az Aradi UTA a Botoșani-t fogadja, 20.30-tól a Viitorul a Jászvásári Polival meccsel Ovidiuban.