A gyurgyevói csapat játékosai és edzői rossz hírt kaptak a héten, a klubtulajdonos Ioan Niculaet ugyanis jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélték, pénzmosásra való felbujtás és adócsalás okán. A mérkőzés végén Eugen Neagoe vezetőedző az elítélt vállalkozónak ajánlotta fel a győzelmet, amelyet csapata a vártnál könnyebben harcolt ki a Dinamóval szemben.
A nagy játékkedvet mutató Valentin Gheorghe pazarul eltalált szabadrúgásával, illetve Stahl Albert ugyancsak tetszetős találatával – az aradi középpályás egy szöglet utáni sikertelen felszabadítást követően 13 méterről pókhálózta ki a jobb felsőt – az Astra már kettővel vezetett a szünetben.
A Dinamo formájáról sokat elárul, hogy az első kapura lövést a 86. percben hozta össze a fővárosi alakulat.
Mihai Popa kapuja nem igazán forgott veszélyben, az Astra magabiztos győzelemmel lépett fel a tizedik helyre, miközben az immár négy fordulója veretlen Dinamo tizenkettedik a tabellán.
Igaz, mindkét csapatnak minimális esélye maradt bekerülni a felsőházi rájátszásba, az Astrát ráadásul a bajnokságból való kizárás veszélye is fenyegeti, mivel három korábbi labdarúgója, Alexandru Ioniță, Kehinde Fatai és Szeto Takajuki doppingügybe keveredett. Az Országos Doppingellenes Ügynökség (ANAD) március elején hirdethet ítéletet a doppingolással vádolt játékosok esetében.
Az 1. Liga 24. fordulójából két mérkőzés maradt hátra, hétfőn 17.30-tól az Aradi UTA a Botoșani-t fogadja, 20.30-tól a Viitorul a Jászvásári Polival meccsel Ovidiuban.
Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 24. forduló
Vasárnapi játéknap
Astra Giurgiu–Bukaresti Dinamo 2–0 (2–0)
Gól: Gheorghe (36.), Stahl (41.)
Korábban:
Medgyesi Gaz Metan–Kolozsvári CFR 0–1 (0–0)
Gól: Omrani (75.)
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!