Kis szerencse is kellett a CFR medgyesi sikeréhez

Orbán Zsolt 2021. február 21., 20:31

Sokáig a hazaiak kapusáról szólt a vasárnap esti bajnoki, de Alexandru Buzbuchi hiába parádézott, a cserejátékos Billel Omrani – egy hosszú gólcsendet megtörve – győzelemre vezette Medgyesen a Kolozsvári CFR-t.

Omrani legutóbbi találata óta több mint egy év telt el Fotó: Kolozsvári CFR

Mivel a FCSB előző este ha kissé szerényen is, de hozta a kötelezőt hazai pályán a Chindia ellen, a bukarestieket üldöző Kolozsvári CFR-nek is kötelező volt győznie medgyesi kiszállásán. Edi Iordănescu csapata szintén nem remekelt a gázasok pályáján, de a riválishoz hasonlóan sikerült begyűjtenie a fontos három pontot.

A vendégek többször is próbára tették Alexandru Buzbuchit, de a medgyesi csapat kapusa kiválóra vizsgázott. A Hagi-akadémián nevelkedett hálóőr az első félidőben Deac, majd Costache lehetőségénél is nagyot hárított, majd a második félidő elején még rátett egy lapáttal: Păun lövésénél, illetve Vinicius fejesénél szenzációs dupla védést mutatott be – igaz, az ismétlésnél az asszisztens lest jelzett Deac bemozgása miatt.

A Kolozsvári CFR tízesét percekkel később le is cserélte edzője, a helyére érkező Billel Omrani pedig kis túlzással hőssé vált. A francia-algériai támadó tétmeccsen 2019 december óta nem volt eredményes a labdarúgó 1. Liga címvédőjénél, most viszont győztes gólt szerzett.

Bordeianu remekbe szabott keresztlabdáját a jobb szélen befutotta, majd befele cselezve lövésre vállalkozott – a játékszer egy védőn irányt változtatva landolt Buzbuchi kapujában.

A bajnokság legjobb védelmével rendelkező vasutasgárda a hajrában megtartotta minimális előnyét és utolérte a listavezető FCSB-t.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 24. forduló
Vasárnapi játéknap

Medgyesi Gaz Metan–Kolozsvári CFR 0–1 (0–0)
Gólszerző: Omrani (75.)
Medgyes: Buzbuchi – Romeo, Baco, Yuri, Velisar (Trif 60.) – Deaconu (Morar 78.), Francisco Junior, Chamed – Horşia (Ciocan, a szünetben, Costea 78.), Sarr (Ze Manuel 34.), Valente. Edző: Mihai Teja.
CFR: Bălgrădean – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Deac (Omrani 63.), Bordeianu, Chipciu – Gîdea (Păun 9.), Debeljuh (Rondon 73.), Costache (Itu 63.). Edző: Edward Iordănescu.
Vezette: Radu Petrescu (Bukarest)

20.30-tól: Astra Giurgiu–Bukaresti Dinamo

Az élmezőnyben: 1. FCSB 24 meccs/51 pont (49:21), 2. Kolozsvári CFR 24/51 (31:12), 3. U Craiova 24/47 (28:13), 4. Sepsi OSK 24/37 (37:24), 5. FC Botoșani 23/26 (35:29), 6. Academica Cliceni 24/35 (22:20).