Könnyedén jutott tovább a Román Kupában az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. augusztus 14., 19:49 utolsó módosítás: 2024. augusztus 14., 20:33

Magabiztos győzelemmel mutatkozott be az FK Csíkszereda a labdarúgó Román Kupa új idényében. Ilyés Róbert legénysége szerdán késő délután 3–1-re nyert a legjobban jegyzett Brassó megyei együttes, a Kids Tâmpa otthonában, és bejutott a következő fordulóba.

Az FK Csíkszeredának még egy mérkőzést kell megnyernie, hogy bejusson a kupasorozat csoportkörébe Fotó: Pinti Attila

Kevés, nagyjából 150 néző volt kíváncsi szerdán délután a Brassói Kids Tâmpa–FK Csíkszereda Román Kupa mérkőzésre a Cenk alatti város Tineretului nevű stadionjában, ahol

az első félidőben a papírforma érvényesült, a magasabb szintű bajnokságban érdekelt csíkiak két góllal vezettek harmadik ligás ellenfelükkel szemben.

A vendég csíki együttesben több, eddig cserepadon ülő játékos került be a kezdőbe. Ilyés Róbert legénysége a labdabirtoklásra és a biztos védekezésre törekedett, elől pedig kihasználták a házigazdák pontatlanságait.

A találkozó elején Anderson Ceará beadásánál Cristian Horjea vétett öngólt (0–1), az első félóra végén pedig Makrai Gábor mintegy 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–2). A Kids Tâmpa együttesének is volt pár helyzete az első játékrészben, de Karácsony Márk, a fiatal csíki kapus magabiztosan hárított.

Az 50. percben a hazai csapat újabb védelmi hibáját használta ki az FK Csíkszereda.

Popa kapus labdát veszített a 16-oson kívül, a labda Makrai Gáborhoz került, aki az üres kapuba továbbította a labdát (0–3). A brassóiak próbálkozásai a 67. percben értek góllá: egy szépen felépített hazai támadás végén a 21 éves, Moldova Köztársaságban született Vadim Covalciuc közelről betalált a székelyföldiek hálójába (1–3).

Az utolsó negyedórában veszélyesebb volt a hazai alakulat, egy bombalövést bravúrral védett Karácsony Márk, majd kevéssel ezután a Kids Tâmpa játékosai újra betaláltak, de a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a gólt. Az FK Csíkszereda végül 3–1-re nyert és bejutott a kupasorozat következő fordulójába, amelynek mérkőzéseit augusztus 28-án rendezik.

Labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:

Brassói Kids Tâmpa–FK Csíkszereda 1–3 (0–2).

Gólszerzők: Vadim Covalciuc (67.), illetve Cristian Horjea (7., öngól), Makrai Gábor (30. és 50.).

FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Kovács Márk, Raul Palmeș (Csürös Attila, a 60. perctől), Vita Dániel, Nagy János, Andrei Gheralia (Bloj Erwin, 60.), Pintér Bence, Kárándi Botond (Bödő Efraim, 60.), Francisco Anderson Ceará (Balogh Szilárd, 78.), Soufiane Jebari, Makrai Gábor (Alexander Torvund, 78.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Albu László és Bajkó Barna (másodedzők), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videoelemző).