Kevés, nagyjából 150 néző volt kíváncsi szerdán délután a Brassói Kids Tâmpa–FK Csíkszereda Román Kupa mérkőzésre a Cenk alatti város Tineretului nevű stadionjában, ahol
az első félidőben a papírforma érvényesült, a magasabb szintű bajnokságban érdekelt csíkiak két góllal vezettek harmadik ligás ellenfelükkel szemben.
A vendég csíki együttesben több, eddig cserepadon ülő játékos került be a kezdőbe. Ilyés Róbert legénysége a labdabirtoklásra és a biztos védekezésre törekedett, elől pedig kihasználták a házigazdák pontatlanságait.
A találkozó elején Anderson Ceará beadásánál Cristian Horjea vétett öngólt (0–1), az első félóra végén pedig Makrai Gábor mintegy 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–2). A Kids Tâmpa együttesének is volt pár helyzete az első játékrészben, de Karácsony Márk, a fiatal csíki kapus magabiztosan hárított.
Az 50. percben a hazai csapat újabb védelmi hibáját használta ki az FK Csíkszereda.
Popa kapus labdát veszített a 16-oson kívül, a labda Makrai Gáborhoz került, aki az üres kapuba továbbította a labdát (0–3). A brassóiak próbálkozásai a 67. percben értek góllá: egy szépen felépített hazai támadás végén a 21 éves, Moldova Köztársaságban született Vadim Covalciuc közelről betalált a székelyföldiek hálójába (1–3).
Az utolsó negyedórában veszélyesebb volt a hazai alakulat, egy bombalövést bravúrral védett Karácsony Márk, majd kevéssel ezután a Kids Tâmpa játékosai újra betaláltak, de a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a gólt. Az FK Csíkszereda végül 3–1-re nyert és bejutott a kupasorozat következő fordulójába, amelynek mérkőzéseit augusztus 28-án rendezik.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!