Újoncveréssel kezdett az átalakult CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. július 15., 23:48 utolsó módosítás: 2023. július 16., 00:10

Kétgólos győzelemmel rajtolt a labdarúgó Szuperligában a Kolozsvári CFR, a nyitóforduló szombati játéknapján hazai pályán 2–0 ra nyert az újonc Jászvásári Poli ellen.

Magabiztos győzelmet arattak a kolozsváriak Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Új vezetőedzővel és átalakított játékoskerettel vágott neki az új idénynek a kolozsvári csapat, amelynél a játékrendszer is megváltozott, a CFR három védővel állt fel. A védelemben két új igazolás is helyet kapott, de a szlovén Matija Boben korán lesérült, helyét a szintén a nyáron érkezett Vasile Mogoș vette át.

Hidegzuhanyként érte a házigazdákat a 4. percben bekapott gól, amikor Țîru hibázott nagyot, az ellenfél játékosába rúgta a labdát, amely Gheorghiță elé került, aki be is talált, de a találatot les miatt a videóbíró segítségével érvénytelenítették.

Ezt megúszta a CFR, néhány perccel később pedig előnybe került, Camora beadását rossz helyre ütötte ki a moldvaiak kapusa, erre Bîrligea csapott le és lőtt a kapuba.

A szünetig még két nagy lehetőséget alakított ki Andrea Mandorlini vezetőedző gárdája, de Cvek és Betancor nem volt eléggé pontos a befejezésnél.

A folytatásban gyorsan kettőre nőtt a különbség, Manea használta ki a vendégek óriási védelmi hibáját és a hálóba fejelt.

Az újonc veszélytelen volt a hazai kapura, a kolozsváriak győzelme pedig még nagyobb arányú is lehetett volna, szabadrúgást követően Arlind Ajeti fejese kevéssel kerülte el a kaput.

Videó: Orange Sport

Az olasz szakvezető győzelemmel mutatkozott be a CFR kispadján, de az igazi próbatételek a következő hetekben várnak az együttesére, amelynek kemény szezonkezdetben van része.

A második bajnoki fordulóban az Aradi UTA otthonában játszanak, majd következik az Universitatea Craiova és FCSB elleni rangadó, közben pedig a török bajnokság negyedik helyezettjével, az Adana Demirsporral találkoznak az Európa Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában.