Még egy forduló maradt hátra az U19-es Elit Liga alapszakaszából, de már eldőlt, hogy a keleti csoportból a Viitorul és az FCSB, a nyugatiból pedig csoportelsőként az FK Csíkszereda jut elődöntőbe. A nyugati csoport második helyéért az UTA és a Kolozsvári CFR küzd.
Az elődöntők oda–vissza rendszerben zajlanak. Kedden, május 25-én az FCSB berceni-i bázisán játszik a Demény Norbert és Zöld Péter edzők által felkészített székelyföld gárda, majd május 29-én a csíkiak hazai pályán fogadják a bukarestieket. A kis- és nagydöntő június elején lesz, ennek helyszínéről és időpontjáról később döntenek.
„Az alapszakasz utolsó mérkőzései csak bónuszként szerepelnek a naptárunkban, az elődöntőbe jutás már korábban biztosítva volt. Elég sűrű a programunk, ezért az alapszakasz utolsó mérkőzésein egy kicsit spórolunk az energiánkkal, bár a szombati medgyesi mérkőzés kemény lesz, hiszen a Gaz Metan esélyes a csoport második helyére.
– nyilatkozta Demény Norbert edző.
A FK korosztályos együttesei szerdán délután olténiai ellenfeleket fogadtak, és mindkét találkozón nyolc gólt lőttek a házigazdák.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Hétfőtől lehet befizetni a helyi adókat és illetékeket Marosvásárhelyen. Már az esztendő első nyitvatartási napján többen éltek a lehetőséggel, és törlesztették pénzügyi kötelezettségeiket, de hosszú sorok sehol nem alakultak ki hétfő reggel.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!