Kolozsváron is folytatódott a Sepsi OSK mélyrepülése

Horváth Bálint Ottó 2023. október 05., 22:08 utolsó módosítás: 2023. október 05., 22:51

Egyre mélyebb gödörbe kerül a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely csütörtökön este 3–0-ra kapott ki a Kolozsvári CFR otthonában, így egymás után a negyedik vereségét szenvedte el.

Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyiek Konferencia Ligában való szereplése miatt az 5. fordulóból bepótolt mérkőzésen a számos hiányzó miatt újra felforgatott csapattal lépett pályára a Sepsi OSK. Ezúttal Debeljuh kezdett a támadósorban, aki volt klubja ellen játszott, a nyáron érkezett a CFR-től a háromszékiekhez.

Mindkét csapat a biztonságra törekedett az elején, a CFR uralta ugyan a játékot, de ez helyzetekben nem nyilvánult meg, sőt az első próbálkozást a Sepsi jegyezte Alimi révén. Ez megpattant és szöglet lett belőle, ami után Kecskés fejelt kapura a 11. percben, de Sava magabiztosan védett.

A következő lehetőséget is a vendégek alakították ki, akik hamar kiegyenlítették a játékot,

Aganovic kapott remek labdát Ștefănescutól, a lövése azonban rosszul sikerült.

Az első félidő közepéhez érve veszélyeztettek először a kolozsváriak, Juricic vezethette kapura a labdát, Kecskés szorításában el tudta lőni, Niczuly lábbal hárított.

A csapatok kölcsönösen kioltották egymást, aztán

a szünethez közeledve egy szögletet követően a hazaiak büntetőhöz jutottak, miután Aganovic ért kézzel a labdába.

Ezt a görög Tahcídisz végezte el, aki magabiztosan lőtt a hálóba és vezetést szerzett a CFR-nek.

A pihenő előtt Ștefănescu távolról próbálkozott, el is találta a kaput, Sava viszont a helyén volt.

Alig kezdődött el a második játékrész, Juricic máris helyzetbe került, de a bosnyák támadó elhibázta a befejezést.

Ezután egyértelműen a Sepsi OSK irányított, és

az 51. percben közel volt az egyenlítéshez, Ștefan távolról telibe lőtte a felső lécet.

Erre a fiatal Luca Mihai válaszolt a túloldalon, ígéretes szituációban azonban nem találta el a kaput.

Hamarosan érkeztek az alapjátékosok a CFR-nél, ez pedig meglátszott a játékukon, a kisebb sérüléssel bajlódott csapatkapitány, Camora maradt teljesen üresen egy beadás után, és

kilőtte a hosszú felső sarkot, ezzel megduplázta csapata előnyét.

Még hátra volt húsz perc, de nem tudta nyomás alá helyezni a hazai kaput a Sepsi OSK, ráadásul a kolozsváriak voltak jóval veszélyesebbek, a szintén csereként beállt Bîrligea és Otele lövéseinél Niczuly még védett, de

kevéssel ezután már tehetetlen volt, előbbi háromra növelte a különbséget.

A végén Ștefănescu szépíthetett volna, de óriási ziccert puskázott el, a CFR pedig akár néggyel is nyerhetett volna, ám Otele nagy helyzetet hagyott ki, Camora lövését pedig Niczuly védte.

A Sepsi OSK továbbra sem talál magára, egymás után a negyedik vereségét szenvedte el a bajnokságban, így egyre mélyebb gödörbe kerül. A CFR ellenben ezzel a győzelemmel egy pontra megközelítette az éllovas FCSB-t.