A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) székházában pénteken délben megtartott sorsoláson nem volt kiemelt csapat, az először kihúzott együttesek pedig házigazdák lesznek, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől majd el.
Az elődöntőben Bukaresti Carmen–Besztercei Gloria és Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda párharcok lesznek, a mérkőzéseket június 4-én 17.30-tól rendezik. A női Román Kupa döntőjét június 11-ére tervezték, Bukarestben, az Arcul de Triumf stadionban.
A bajnokságban a címvédő Kolozsvári U Olimpia után a listavezető Temesvári Poli csapata érkezik Csíkszeredába. A női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában az FK Csíkszereda szombaton 13 órától fogadja a temesváriakat az FK-sportparkban. A két csapat a 2022-2023-as szezonban kétszer játszott egymás ellen, mindkét bajnoki találkozón temesvári siker született, a bánságiak 7–0-ra és 2–0-ra győztek.
A szombaton 13 órakor kezdődő FK Csíkszereda–Temesvári Poli mérkőzésre a belépés ingyenes, és a találkozót élőben közvetíti az frf.tv.
| 2023. 05. 06. 13:00 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Temesvári Poli Temesvári Poli | 0-7 |
| 2023. 05. 07. 11:00 | Banat Girls Banat Girls | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | 0-4 |
| 2023. 05. 07. 13:00 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 8-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 6 | 4 | 1 | 1 | 16-11 | 46 |
2 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 6 | 5 | 0 | 1 | 21-6 | 45 |
3 | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | 6 | 4 | 1 | 1 | 15-8 | 40 |
4 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 6 | 2 | 0 | 4 | 10-11 | 25 |
5 | Banat Girls Banat Girls | 6 | 1 | 0 | 5 | 2-14 | 21 |
6 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-21 | 20 |
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!