Kölcsönösen kioltotta egymást a Steaua és az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2024. szeptember 30., 20:34 utolsó módosítás: 2024. szeptember 30., 22:13

Nem született találat a veretlenek csatájában a labdarúgó 2. Liga 7. fordulójának zárómérkőzésén Bukarestben: a Steaua és az FK Csíkszereda is alaposan felkészült ellenfeléből, így egyik félnek sem adódott komolyabb gólszerzési lehetősége.

Mindkét csapat megőrizte veretlenségét Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

Az FK-nál Babati felépült sérüléséből és rögtön a támadósorban találta magát, a védelembe visszakerült az Újszentes ellen pihenőt kapott Hegedűs, így Csürösnek a középpályán jutott szerep. Nagyjából ötszáz néző – köztük egy mikrobusznyi FK-szurkoló – volt kíváncsi a helyszínen a mérkőzésre, a 31 ezer férőhelyes Ghencea-stadion kongott az ürességtől.

Az elején aktívabb volt támadásban a Steaua, több szögletet is kiharcolt, ám nem voltak veszélyesek. Az FK részéről Dzsebari próbálkozott, a 16-osból leadott lövése azonban nem okozott gondot. A játékrész első nagyobb lehetőségét Dolny dolgozta ki a 25. percben, Csüröshöz passzolt, aki jó helyzetből lőhetett, ám próbálkozása elakadt az egyik hazai védőben. Csürös belesérült a lövésbe, Veres váltotta.

•  Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

Ekkor már a csíki csapat uralta a meccset, ám komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani egészen a hajráig, amikor Veres fejese okozott némi riadalmat a hazai tizenhatosban, de jócskán célt tévesztett. A szünet előtt Máté öklözött ki egy labdát a mezőnybe, a spanyol Heras gyűjtötte össze és tüzelt egyből, épp a csíkiak 18 éves kapusának az ölébe.

Térfélcserét követően mindkét fél próbált támadófocit játszani, ám egyik sem tudott helyzetet kialakítani, így gyakorlatilag eseménytelenül telt az idő. Aztán a 61. percben Dzsebari harcolt ki egy szabadrúgást középről, szinte a tizenhatos vonaláról, de Babati fölé lőtte. Mindkét csapat túlságosan a biztonságra törekedett, felesleges kockázat nélkül, így a védelmek rendre időben közbe tudtak avatkozni és a támadásokat megfékezni.

Az utolsó húsz percre hármas cserével próbált frissességet csempészni az FK támadójátékába Ilyés Róbert vezetőedző, ám lehetőség a Steaua előtt adódott, amikor a 82. percben ketten megbontották a csíkiak védelmét, de Chipirliu jó helyzetből csúnyán mellé lőtt. A hosszabbításban a Steaua beszorította a csíkiakat a kapujuk elé, érkeztek is a beadások, ám ezek sem voltak veszélyesek, Máté magabiztosan végezte dolgát, így gólnélküli döntetlennel ért véget a meccs.

Ez volt a negyedik egymás elleni meccse a két együttesnek, eddig csak Bukarestben találkoztak: a Steaua kétszer 1–0-ra nyert, az FK pedig 4–0-ra győzött, így az első döntetlen született közöttük. A korábbi mérkőzéseket beárnyékolta a Steaua szurkolóinak magyargyalázása, ez pedig sajnos ezúttal sem volt másképp.

Idén is folytatódott a Steaua-drukkerek magyargyalázása •  Fotó: FK Csíkszereda
Idén is folytatódott a Steaua-drukkerek magyargyalázása Fotó: FK Csíkszereda

Véget ért az FK győzelmi szériája, hét sikert követően játszott döntetlent, ez az első alkalom a szezonban, hogy a piros-feketék nem tudtak találatot szerezni, és a harmadik meccsük, hogy nem kaptak gólt.

Legközelebb jövő hétfőn játszik a csíki csapat, a 9. játéknap zárómeccsén, este 8 órakor a CSM Focşani csapatát fogajda.