A 46 éves székelyföldi kapus elmondta, hogy összességében elégedettek lehetnek az elért eredményekkel. Kevés idejük volt felkészülni, együtt edzeni. Ennek ellenére a csapategységgel nem volt probléma, valamint az összhang is megvolt a játékosok között.
Nem indult jól számára a torna, hiszen Azerbajdzsán ellen az első játéknapon meghúzódott, így sérülés miatt sokkal kevesebbet játszott, mint ahogyan azt tervezte.
– árulta el a rutinos hálóőr.
A probléma ellenére így is kivette a részét a nemzeti csapat meneteléséből,
a csehek elleni szétlövéseknél az ő védésével mentek tovább az elődöntőbe, ahol aztán ismét büntetők döntöttek, ráadásul akkor is ő állt a kapuban, amikor kiharcolták a fináléba jutást.
„Természetesen nagyon örülök, hogy kétszer is én álltam a kapuban, amikor eldőlt a továbbjutás kérdése, azonban úgy lett volna a legjobb, ha ennél többet tudok vállalni.
– folytatta.
A nyolcaddöntőben 7–0-ra verték meg Portugáliát, ezt követően viszont a maradék három meccsen nem sikerült betalálniuk a rendes játékidőben.
„Ebben a szakaszban egyik csapat sem akar már kockáztatni, arra fókuszált mindenki, hogy a védelem legyen rendben és ne kapjanak felesleges gólokat. Emellett sokkal felkészültebbek voltak már ellenünk, így nehezebben lehetett váratlant húzni” – értékelt Klein László.
A finálé sem úgy alakult, ahogyan azt ő várta, mivel eredetileg nem az volt a terv, hogy csak egy félidőt véd.
„Úgy tűnt, mintha az azeriek felkészültek volna, és tudták volna, hogy sérült vagyok. Sok területet hagytak nekem, hogy akár távolról is lőhessek vagy íveljek, azonban a sérülés miatt nem tudtam.
A székelyföldi játékos kiemelte, hogy bár az arany sokkal fényesebben csillogott volna, elégedettek az ezüsttel is és büszkék a Szlovákiában elért eredményekre.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!