Románia kapuját Klein László védte az első játékrészben, amely során rendkívül elővigyázatosan és megfontoltan játszott mindkét fél, az első negyedórában nem is alakítottak ki helyzeteket. Az első komolyabb lehetőség egy szabadrúgást követően a románok előtt adódott, de végül a kaput sem sikerült eltalálniuk.
Lélekben talán már az összes játékos a szünetre gondolt, amikor szinte a semmiből találtak be az azeriek, Seymur Mammadov lőtte ki a jobb alsót és szerezte meg a vezetést.
A második félidőre teljesen más mentalitással jött ki a román válogatott, folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenfél védelmét, becsülettel küzdöttek, azonban a gól nem jött össze. Maradt az 1–0-s végeredmény, Románia a döntőben szenvedte el az első vereségét a tornán, ami az aranyérembe került.
A bronzérmet Bulgária zsebelte be, miután 4–1-es sikert arattak Kazahsztánnal szemben.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!