Kiütéssel nyert Nagyszebenben a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. október 06., 15:36 utolsó módosítás: 2024. október 06., 19:05

Merőben más arcát mutatta az FC Hermannstadt elleni kiszállásán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Két vereséget követően magabiztosan győzött és hat helyet is előrelépett a labdarúgó Szuperliga tabelláján.

Stabil lábakon állt a védelem Fotó: Facebook/FC Hermannstadt

A bajnokság 12. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén nagy meglepetésre kapus poszton változtatott a kezdőben a Sepsi OSK szakvezetése, a csapatkapitány Niczuly Roland helyett Gyenge Szilárd kapott lehetőséget. Az FK Csíkszeredától leigazolt hálóőr első alkalommal lépett pályára hivatalos találkozón a háromszékiek színeiben. Mellette a Bukaresti Rapidtól kölcsönben érkezett fiatal támadó, Omar El Sawy szintén először szerepelt a kezdőcsapatban.

Kezdeményezőbb volt és támadásban kezdett a sepsiszentgyörgyi csapat, az első nagy lehetősége Matei előtt adódott, külsővel a kapuval keresztbe lőtte a labdát.

Alig fél perccel később viszont már betaláltak, Dumitrescu pontos bal oldali beadását El Sawy fejelte be, aki első találatát szerezte a piros-fehéreknél.

Ezt követően mindkét csapat játékosai sokat hibáztak, így leginkább a mezőnyben zajlott a játék, kevés kapu előtti szituáció alakult ki. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a Sepsi OSK védelmével szemben, amely magabiztosan őrizte az előnyét.

A következő helyzetre a 41. percig kellett várni, amikor szögletet követően Coman fejese fölé szállt.

Akárcsak az első gólnál, a kimaradt lehetőség után ismét betaláltak a vendégek,

labdaszerzés után gyors támadást indítottak, Matei készítette le El Sawynak, akinek lapos beadására Ștefan érkezett és a kapu torkából talált be, ezzel 2–0-ra vezettek a szünetben.

Videó: Prima Sport

Gyors hazai lehetőséggel indult a második félidő, a becserélt Buș távoli lövését Gyenge szögletre tolta. Erre hamar válaszolt a Sepsi, szerencsével Coman elé került a labda, de a ziccerét a kapusba rúgta. Ez könnyen megbosszulhatta volna magát, nem sokkal később egy szögletnél a rövid saroknál nem figyeltek a vendég védők, Murgia fejelt a kapuba, de

a gólját hosszas VAR-vizsgálat után érvénytelenítették.

Mire a Hermannstadt teljesen átvette volna az irányítást, a 68. percben hármas cserét hajtott végre a Sepsi OSK, ez pedig egyből hatásosnak bizonyult,

fél perccel pályára lépése után Neskovic tizenegyest harcolt ki, amit Alimi magabiztosan értékesített, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A végéig hiába próbálkoztak, még a becsületgól sem jött össze a házigazdáknak, ráadásul még nagyobb különbséggel is nyert Valentin Suciu csapata, Matei és Coman hatalmas kihagyott helyzetei után ellentámadásból Neskovic állította be a végeredményt.

A Sepsi OSK 4–0-ra legyőzte és megelőzte a szezonban hazai pályán eddig veretlen nagyszebenieket, két vereséget követően nyert újra a bajnokságban, ennek köszönhetően hat helyet is előrelépett, jelenleg a 8. pozíciót foglalja el a tabellán.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 12. forduló:

FC Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–4 (0–2).

Gólszerzők: El Sawy (14.), Ștefan (42.), Alimi (71., büntetőből), Neskovic (90+8.).
Hermannstadt: Căbuz – Antwi (A. Oroian, 46.), Găman, Bejan, Goncalves – Murgia (Neguț, 75.), Ivanov (Kujabi, 85.) – Balaure (Buș, 46.), Deaconu, Ia. Stoica (D. Iancu, 75.) – Chițu. Vezetőedző: Marius Măldărășanu.
Sepsi OSK: Gyenge – Haruț, Ciobotariu, Ninaj – Kallaku (Alimi, 68.), Sota (Sigér, 82.), Ștefan (Neskovic, 68.), Dumitrescu – Matei (Batzula, 90+3.), El Sawy (D. Oroian, 68.), Coman. Vezetőedző: Valentin Suciu.