Hirdetés

Kitartott a végéig az előny – megszületett az FK Csíkszereda első élvonalbeli győzelme

Először ünnepelt győzelmet az FK Csíkszereda a Szuperligában
Fotó: Borbély Fanni

Már nem kell tovább várni, a 12. fordulóban megszerezte első győzelmét az FK Csíkszereda a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, miután szombaton délután 2–1-re múlta felül a Kolozsvári U-t.

Az FK Csíkszereda az előző négy mérkőzésén veretlen maradt a bajnokságban, mind döntetlent ért el, így bizakodva várta a hullámzóan teljesítő kolozsváriak elleni találkozót.

A legelejétől a vendégek uralták a játékot, beszorították a tizenhatosuk elé az FK játékosait, és több kisebb lehetőségük volt, Fabry lövései elkerülték a kaput.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A legnagyobb helyzetet mégis a hazaiak alakították ki, a 11. percben Bödő Efraim befejezése nem volt eléggé pontos, Gertmonas kitolta a kapufa mellől. Kevéssel ezután Végh Bence próbálkozását szintén hárította a kolozsváriak hálóőre.

Néhány perccel később az U is veszélyeztetett, Drammeh lapos lövését Papp védte.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A túloldalon viszont az FK Csíkszereda ezúttal már betalált, Ceara nagyszerű indítását Szalay Szabolcs váltotta gólra.

Egyből folytatta a támadásokat a kolozsvári gárda, de ezek erőtlenek voltak. Továbbra is Fabry játszott a legaktívabban, aki egyenlíthetett volna, a csíkiak kapusa azonban védeni tudott.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A szünet előtt közel volt ahhoz, hogy növelje az előnyét az FK Csíkszereda, ismét Ceara volt az előkészítő, pontos beadását Celic a kapufára fejelte. Még nem volt vége ez első félidőnek, és az U is nagy helyzetet hagyott ki, a hosszabbításban Pap óriásit mentett El Sawy elöl.

Alig kezdődött el a második játékrész, a székelyföldiek máris betaláltak, Veres ugratta ki Dolnyt, a szlovák támadó pedig megduplázta az előnyt.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A bekapott gól nagyon megfogta a kolozsváriakat, akik már tehetetlenek voltak támadásban. Az FK közel volt a harmadik gólhoz is, a 63. percben Ceara nagy helyzetet hagyott ki.

A végéig nem adták fel az U játékosai, Macalou kétszer is próbálkozott, de a lövései az oldalhálóba vágódtak. A hajrában szöglet után Cisse betalált ugyan, de a gólt les miatt érvénytelenítették. A hosszabbításban mégis összejött a szépítés nekik, újabb szögletrúgást követően Postolachi fejesét Papp a kapufára ütötte, ahonnan a labda a hálóban kötött ki, de az egyenlítésre már nem maradt idejük.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

A mérkőzés folyamán a Kolozsvári U hírhedt szurkolói többször is magyarellenes rigmusokat skandáltak, de a játékvezető nem szakította félbe a játékot. A végén pedig perceken át szidták a saját csapatukat, szégyennek nevezve ezt kudarcot.

Kapcsolódó

Az FK Csíkszereda 2–1-re győzött a legmagyarellenesebb csapat ellen, és történelmet írt, tizenegy találkozó után megszerezte az első győzelmét az élvonalban, ezzel legalább átmenetileg egy helyet előrelépett a ranglistán.

Az újabb bajnoki szünet után Ilyés Róbert együttese bepótolja a másik kolozsvári együttes, a CFR elleni, szintén hazai mérkőzését, amelyet október 16-án, csütörtökön 20.30-tól rendeznek és az 5. fordulóból halasztottak el.

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 12. forduló:

FK Csíkszereda–Kolozsvári U 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Szalay (20.), Dolny (46.), illetve Postolachi (90+4.).
FK: Pap – Celic, Hegedüs, Ferenczi, Pászka – Végh, Veres – Ceara (Jebari, 67.), Bödő (Bakos, 76.), Szalay (Dusinszki, 62.) – Dolny (Eppel, 76.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.
U: Gertmonas – Artean (Macalou, 46.), Cisse, I. Cristea, Chipciu – Bic (Murgia, 55.), Drammeh – El Sawy (Trică, 46.), Fabry, M. Silva – Postolachi. Vezetőedző: Ovidiu Sabău.

Szuperliga, 2025–2026-ös szezon, alapszakasz, 12. forduló

Szuperliga, 2025–2026-ös szezon, alapszakasz

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

A KHL-ben is edzősködő lett szakemberre bízták a Csíkszeredai Sportklub irányítását

Hamar megtalálták Kevin Constantine utódját a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatánál. A választás lett szakvezetőre esett, Peteris Skudra korábban a legerősebb orosz ligában és több bajnokságban is tevékenykedett edzői pályafutása során.

Székelyhon

Borzasztó baleset történt Hidegségben: az udvaron gázoltak halálra egy kisfiút

Tragikus baleset történt kedden dél körül a gyimesközéploki Hidegségben: egy másfél éves kisfiú életét vesztette, miután véletlenül elütötte autójával egy fiatal nő az udvarban.

`
Krónika

Jön a medve: globális fenyegetéstől a székelyföldi mintáig

Miközben nálunk sürgősségi kormányrendelettel teszik lehetővé, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék, ne gondoljuk, hogy csak Romániában, Erdélyben jelent aggasztó problémát a nagyvad és az ember közötti konfliktushelyzet.

Krónika

Romániában világszinten is az egyik legdrágább az áram, ez is rontja a versenyképességet

A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.

Főtér

Pár hónap és többé nem kell papírokkal rohangászni a háziorvostól a gyógyszertárba és a klinikára – hírek vasárnap

Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.

Ez is érdekelheti

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

Kirobbant a botrány a Szuperligában: saját csapata ellen fogadott a sereghajtó stábtagja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vizsgálatot indított, miután felmerült a gyanú, hogy a Szuperligában szereplő Bukaresti Metaloglobus több labdarúgója is jelentős összegeket tett fel saját csapata vereségére. Az eset kapcsán megszólalt a főszereplő is.

Véget nem érő hullámvölgyben a nagyágyúk, a feje tetejére állt a Szuperliga

Messze még az alapszakasz vége, de egyre világosabb, hogy a Szuperliga nagycsapatai komoly gondban vannak. A CFR nyolc idegenbeli próbálkozás után végre megszerezte első győzelmét, az FCSB pedig csak a hosszabbításban tudott pontot menteni Nagyszebenben.

Ilyés Róbert: szégyen, amit a játékvezetők műveltek Bukarestben

Az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert rendkívül csalódottan értékelte csapata vereségét a Bukaresti Dinamo ellen. Szerinte visszatértünk az 1989 előtti időszakhoz.

Nehéz este a fővárosban – simán kikapott a Dinamótól az FK Csíkszereda (videóval)

Nemcsak az eredmény, hanem a játék képe alapján is súlyos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda szombat este a Bukaresti Dinamo otthonában. A Nemzeti Arénában rendezett találkozón a piros-feketéknek szinte semmi esélyük nem volt a pontszerzésre.

Az alapszakasz felénél stabilabb, tapasztaltabb, egységesebb az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda emlékezetes, a Dinamo elleni 2–2-es döntetlennel mutatkozott be a labdarúgó Szuperligában. Most jön a visszavágó, a piros-feketék a fővárosban bizonyítanának: erősebbek lettek és meglepetést okoznának az egyik legjobb csapatnál.

Sötét felhők a Kolozsvári CFR felett – a klubtulajdonos nyugalomra int

A hatalmas tartozások miatt ismét csődeljárással fenyegetik a Kolozsvári CFR-t, de a klubtulajdonos igyekezett lecsillapítani a kedélyeket, hogy ura a helyzetnek és ez nem történhet meg.

Meglepetéscsapat az élen, kiábrándító CFR a Szuperligában

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágó-sorozata. Összefoglaltuk az eddig történteket.

Fájó csíki vereség: a Farul ultrái ismét magyarellenes rigmusokat skandáltak

A Konstancai Farul vendégeként ért véget az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata, a hétfő esti összecsapásról részletesen beszámol a legtöbb román sportlap. A Farul ultrái ismét kiviselték magukat.

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!