A Román Kupa csoportkörének végén két hatosban nem zárult le végérvényesen a küzdelem. A C jelzésűben a Konstancai Farul, a Jászvásári Poli és a Hermannstadt is egyaránt öt ponttal végzett, a tengerpartiak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az élen végeztek, utóbbi két csapat viszont minden mutatóban egyformán zárt, az egymás elleni meccsen pedig gól nélküli döntetlen született.
Emiatt osztályozón dől el, hogy ki jut tovább a negyeddöntőbe, a találkozót február 26-án rendezik, a szerdai sorsoláson pedig kiderült, hogy a Jászvásári Poli lesz a házigazda, a nagyszebeniek pedig utazni fognak.
A D csoportban kisebb meglepetésre Resicabánya és a Gyulafehérvári Unirea jutott tovább, megelőzve az FK Csíkszeredát, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t és a Galaci Oțelult. Ám itt is egyforma mutatókkal végzett a két együttes, ezért osztályozón fogják eldönteni a sorrendet,
amelyik csapat nyer, a negyeddöntőben az első osztályozó győztesét fogadja, míg a vesztes a Konstancai Farul vendége lesz. A találkozóra február 23-án kerül sor Resicabányán.
Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő
Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova
Konstancai Farul Constanța–A második osztályozó vesztese
A második osztályozó győztese–Az első osztályozó győztese
Metalul Buzău–Bukaresti Rapid
A negyeddöntőket április 2-án, az elődöntőket április 23-án rendezik, míg a döntőre május 14-én kerül sor.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!