Kikapott, de nincs szégyenkezni valója a csíki női futballcsapatnak

Dobos László 2022. október 23., 14:53 utolsó módosítás: 2022. október 23., 14:57

Románia legrégibb női futballcsapatának, a Bukaresti Carmen FC-nek giurgiui otthonában játszott vasárnap kora délután az FK Csíkszereda a női labdarúgó 1. Ligában, ahol 2–0-ás vereséget szenvedett.

Nagyot küzdöttek a csíkszeredai lányok, de nem sikerült a pontszerzés Fotó: Veres Nándor

Színvonalas mérkőzést játszott a két együttes, a találkozó első 20 percét a vendég csíkiak uralták, akik kihagytak két lehetőséget, majd a házigazdák birtokolták többet a labdát, de a – Bartalis Barbarát eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő – székelyföldi lányok jól védekeztek, Salamon Szidónia kapus pedig egy nagyon jó napot fogott ki.

Szünet után új színt hoztak a játékba a Carmen FC cseréi és a játék képe alapján gól nélküli döntetlen felé haladó meccset az FK Csíkszereda játékosainak kétperces védelmi rövidzárlata szakította meg, a 69. és 71. percben kaptak gólt, a második szerencsésen csorgott be a csíki hálóba.

Gól után volt még egy nagy FK-helyzet, ezt sajnos Balázs Eszter nem tudta gólra váltani. Egy kicsit jobb odafigyeléssel ponttal térhettünk volna haza, de ennek ellenére, szerintem tisztesen helytálltunk a számos idegenlégióssal teletűzdelt bukaresti együttessel szemben”

– nyilatkozta Albu László, az FK Csíkszereda vezetőedzője, akit a gyurgyevói Marin Anastasovici stadionnál értünk utol telefonon a meccs után.

Női labdarúgó 1. Liga, 6. forduló:
Bukaresti Carmen–FK Csíkszereda 2–0 (0–0).
Gólszerzők: Claudia Chiper és Androniki Michalopolou.
Játékvezetők: Valentin Porumbel (Oltenița), Gabriel Neagu és Ionuț Cojocaru (mindketten Călărași).

Bukaresti Carmen: Krzyzaniak – Mihalache, Swift, Dragu, Kara, Vasile, Rees, Sandu, Chiper, Stanciu, Couto. Cserék: Atanasova, Bardea, Mazilu, Michalopolu, Neacșu, Obreja, Olteanu, Sondore, Sydney. Vezetőedző: Andrei Nemțescu.
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Albu Erika, Horváth Luca, Nyéki Anna, Antal Anita, Szőke Eszter, Balázs Eszter, Györgyicze Réka, Tankó Réka. Cserék: Balogh Boglárka (kapus), Péter Kinga, Péter Alexandra, Szász Ildikó, Nagy Noémi, Részegh Beáta, Császár Kincső, Abos Bianka. Stáb: Albu László (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Tímár Zsombor (kinetoterapeuta).

A következő forduló (október 29-30.) programja: Székelyudvarhely–Nagybánya, Csíkszereda–Galac, Arad–Marosvásárhely, Bukaresti Fair Play–Kolozsvár, Temesvár–Resica és Alexandria–Bukaresti Carmen.