Hirdetés

Kikapott, de nincs szégyenkezni valója a csíki női futballcsapatnak

Nagyot küzdöttek a csíkszeredai lányok, de nem sikerült a pontszerzés
Fotó: Veres Nándor

2022. október 23., 14:53

Románia legrégibb női futballcsapatának, a Bukaresti Carmen FC-nek giurgiui otthonában játszott vasárnap kora délután az FK Csíkszereda a női labdarúgó 1. Ligában, ahol 2–0-ás vereséget szenvedett.

2022. október 23., 14:53

Színvonalas mérkőzést játszott a két együttes, a találkozó első 20 percét a vendég csíkiak uralták, akik kihagytak két lehetőséget, majd a házigazdák birtokolták többet a labdát, de a – Bartalis Barbarát eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő – székelyföldi lányok jól védekeztek, Salamon Szidónia kapus pedig egy nagyon jó napot fogott ki.

Szünet után új színt hoztak a játékba a Carmen FC cseréi és a játék képe alapján gól nélküli döntetlen felé haladó meccset az FK Csíkszereda játékosainak kétperces védelmi rövidzárlata szakította meg, a 69. és 71. percben kaptak gólt, a második szerencsésen csorgott be a csíki hálóba.

Gól után volt még egy nagy FK-helyzet, ezt sajnos Balázs Eszter nem tudta gólra váltani. Egy kicsit jobb odafigyeléssel ponttal térhettünk volna haza, de ennek ellenére, szerintem tisztesen helytálltunk a számos idegenlégióssal teletűzdelt bukaresti együttessel szemben”

– nyilatkozta Albu László, az FK Csíkszereda vezetőedzője, akit a gyurgyevói Marin Anastasovici stadionnál értünk utol telefonon a meccs után.

Női labdarúgó 1. Liga, 6. forduló:
Bukaresti Carmen–FK Csíkszereda 2–0 (0–0).
Gólszerzők: Claudia Chiper és Androniki Michalopolou.
Játékvezetők: Valentin Porumbel (Oltenița), Gabriel Neagu és Ionuț Cojocaru (mindketten Călărași).

Bukaresti Carmen: Krzyzaniak – Mihalache, Swift, Dragu, Kara, Vasile, Rees, Sandu, Chiper, Stanciu, Couto. Cserék: Atanasova, Bardea, Mazilu, Michalopolu, Neacșu, Obreja, Olteanu, Sondore, Sydney. Vezetőedző: Andrei Nemțescu.
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Albu Erika, Horváth Luca, Nyéki Anna, Antal Anita, Szőke Eszter, Balázs Eszter, Györgyicze Réka, Tankó Réka. Cserék: Balogh Boglárka (kapus), Péter Kinga, Péter Alexandra, Szász Ildikó, Nagy Noémi, Részegh Beáta, Császár Kincső, Abos Bianka. Stáb: Albu László (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Tímár Zsombor (kinetoterapeuta).

A következő forduló (október 29-30.) programja: Székelyudvarhely–Nagybánya, Csíkszereda–Galac, Arad–Marosvásárhely, Bukaresti Fair Play–Kolozsvár, Temesvár–Resica és Alexandria–Bukaresti Carmen.

Női labdarúgó 1. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 6. forduló

Női labdarúgó 1. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

Bukaresti Fair Play:

 

 

 

 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Székelyhon

Verekedés az egyik udvarhelyi fenyőfaárus helyszínnél: két férfit szúrt sebekkel vittek kórházba

Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.

`
Krónika

Megfizetünk az autóért: tudnivalók a gépjárműadó emeléséről

Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.

Krónika

Romániában működik Európa utolsó lepratelepe

Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Szétválik a mezőny: az FK Csíkszereda a felsőházban, a Vasas Femina a túlélésért harcol

Lezárult a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Szuperliga alapszakasza. Az FK Csíkszereda a harmadik helyről várja a felsőházi rájátszást, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig a kiesés elkerüléséért harcol az alsóházban.

Még gombócból is sok, 12–0-ra verte az FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi Vasas Feminát

A labdarúgó női Szuperliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén az FK Csíkszereda a Vasas Feminát fogadta a Burus Csaba Sportparkban. A hazaiak esélyt sem adtak ellenfelüknek, kiütéses győzelemmel zárták az évet.

Szoros mérkőzésen kapott ki Montenegrótól a romániai női fociválogatott

Podgoricában lépett pályára felkészülési mérkőzésen péntek délután a romániai női labdarúgó-válogatott, amely egy büntetőből kapott góllal 1–0-ra maradt alul Montenegró vendégeként.

Triplázott az FK Csíkszereda játékosa, simán nyert a romániai U19-es női fociválogatott

Magabiztos győzelemmel kezdte a Bosznia-Hercegovinában zajló Európa-bajnoki selejtezőt a romániai U19-es női labdarúgó-válogatott. A keretnek három székelyföldi játékos a tagja, ketten közülük pályára is léptek a nyitómeccsen.

Megtorpant az FK Csíkszereda lendülete a Kolozsvári U ellen

Hideg, őszi időben, nehéz mérkőzésen vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a labdarúgó női Szuperliga 13. fordulójában. Szeitl Szilvia együttese csak szépítésig jutott a Kolozsvári U elleni rangadón, ahol a tabella második helye volt a tét.

Csíki trióval készül a román U19-es női válogatott az Eb-selejtezőre

Három FK Csíkszereda-játékossal a keretben vág neki a román U19-es női válogatott a november végi labdarúgó Eb-selejtezőnek, amelyet Boszniában rendeznek. A csapat a tavaszi második körbe jutásért küzd.

Kettészakadt a mezőny a női Szuperligában: ismertek a felsőház csapatai

Két fordulóval a női labdarúgó Szuperliga alapszakaszának vége előtt kettévált a mezőny: már ismert, mely csapatok küzdenek a bajnoki címért, és kik próbálják majd elkerülni a kiesést a másodosztályba.

Sima diadal, feljött a tabella második helyére az FK Csíkszereda

Felszabadultan játszott és végig dominálta a mérkőzést az FK Csíkszereda, esélyt sem adva a Besztercei Gloriának a női labdarúgó Szuperliga 12. fordulójában. A piros-feketék magabiztos, győzelmet arattak vasárnap a Burus Csaba Sportparkban.

A sárdagasztásban is jeleskedett az FK Csíkszereda női focicsapata

Nem hagyott kétséget a győzelem felől az FK Csíkszereda: a labdarúgó női Szuperliga 11. fordulójában már az első félidőben eldöntötte a Szamosújvári Olimpia elleni idegenbeli találkozót, és magabiztos játékkal érvényesítette a papírformát.

Megismerte ellenfeleit a romániai női fociválogatott, hosszú út vezet a világbajnokságra

A 2027-es brazíliai női labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében a romániai és a magyar válogatott is a C ligában szerepel, de onnan is ki lehet jutni a tornára. Az FK Csíkszereda több játékosa is érdekelt lesz a mérkőzéseken.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!