Hirdetés

Kijönni a hullámvölgyből – ez a Sepsi OSK elsődleges célja

Fotó: Pinti Attila

2021. szeptember 20., 17:21

Tovább húzódik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK nyeretlenségi sorozata az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Az együttes vasárnap gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az Aradi UTA-val, a mérkőzés után egyes „szurkolók” durván kifakadtak a közösségi médiában. Ezt követően Diószegi László egy bejegyzésben fejezte ki csalódottságát a drukkerek magatartásával kapcsolatban. Az ügyben megkerestük a háromszéki klub elnökét.

2021. szeptember 20., 17:21

„Tudom, hogy nem a legszebb játékunkat nyújtjuk, rengeteg helyzetet kihagyunk, a nézők és én is nagyon mérges voltam, de ez még nem ok arra, hogy a csapatot elhagyjuk, és a legfájóbb az, hogy egyes szurkolók nem is járnak meccsre, de olyan kommenteket írnak a közösségi médiában, hogy az siralmas.

Ha nem látnák, hogy mit is vitt véghez a klub az elmúlt tíz év alatt, még akkor sem szabadna ilyen szavakkal illetniük a vezetőséget és a csapatot. Egy döntetlen, vagy vereség után sok olyan kommentelő van, aki hatszor edzőt, tízszer csapatot cserélt volna, de amikor ott kell lenni a stadionban, akkor csak ezren vannak.

Ezért is döntöttem úgy, hogy azok az emberek, akik az elmúlt két-három meccsünkön részt vettek, előnyt élveznek az október eleji stadionavatón, hiszen ők azok, akik igazán szeretik a csapatot” – nyilatkozta a Székely Sportnak Diószegi László.

Hirdetés

Hozzátette, a szurkolók azt is kifogásolják, hogy a jegyár mellett a koronavírustesztet is fizetniük kell, de ezt a hozzáállást nem érti, hiszen ezt nem a klub találta ki, és a tesztet mindenhol el kell végezni.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Fájdalmas számára, hogy az aradi szurkolók 450 km-ről eljöttek 300-an és végig biztatták a csapatukat, és ők itthon 40 szurkolóval és legfeljebb 1000 nézővel tudtak „büszkélkedni”, holott valamikor három-négyezer néző látogatott ki a Sepsi OSK mérkőzéseire.

Kapcsolódó

A klubelnök kifejtette, sajnos különböző okok miatt a szurkolótábor is több részre szakadt, és bár próbálja őket is összefogni, de ahhoz túl kevés, hogy egymaga a csapat mellett a szurkolókat is kézben tartsa, ez fizikai lehetetlenség. „Van egy konfliktus a szurkolótábor és a játékosok között is, most nekik megmondtam, hogy ez volt az utolsó, amikor megtették azt az illemtelen gesztust, hogy a meccs végén nem mentek oda a szurkolókhoz, és a csapatkapitány megígérte, hogy ilyen többet nem fordul elő, sőt bocsánatot fognak kérni tőlük”.

Diószegi László elárulta, hétfőn minden játékossal egyenként szóba állt, kikérte a véleményüket, és megkérdezte, hogy mi az oka ennek a gyengébb szereplésnek. „A fiúk is úgy látják és teljesen igazuk van, hogy minden meccsen sokkal több helyzetük van, mint az ellenfélnek, kivéve a Craiova elleni első félidőt, az eredmények mégsem nekünk kedveznek.

A játékosok nagyobb része szerint mentális problémák vannak a csapatnál, gödörbe kerültek, és nem tudnak kikászálódni belőle,

de ha megjön az első győzelem (ennek megszerzésére legközelebb szerdán 18 órától a Konstancai Farul otthonában lesz lehetőségük a Román Kupa tizenhatoddöntőjében, szerk. megj.), akkor visszajön az önbizalmuk, és garantálják, hogy kijövünk ebből a hullámvölgyből, utána pedig teljesen más lesz a teljesítményük. Ők még most is bíznak benne, hogy ebben az idényben is jó eredményeket tudunk elérni” – zárta Diószegi László.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Végig futott az eredmény után, vereséggel indította az Eb-t a román kéziválogatott

Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.

Meglepte a játék minősége a Sportklub kanadai támadóját

Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.

Székelyhon

A világ túlsó végén fogták el a két legkeresettebb román bűnöző közül az egyiket

Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.

`
Krónika

„Takarodj Váradra!” Újabb városban fütyülték ki a román kormányfőt

Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.

Krónika

Először rendeznek kutyaszánhúzó világbajnokságot Romániában – Kiss Attila főszervező, óradnai plébános a sportág szépségéről, nehézségeiről, evangelizációról - VIDEÓ

Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Van is, meg nincs is svéd légiósa az FK Csíkszeredának

A svéd Wilhelm Loeper leigazolása borzolja a kedélyeket az FK Csíkszereda idei első tétmérkőzése előtt: a szélső ügye a sajtótájékoztatón is szóba került, miközben az együttes a vasárnapi, FC Botoșani elleni hazai bajnokira készül.

Dermesztő hidegben játsszák a meccseket a Szuperligában

Rendkívüli időjárási körülmények között folytatódik a labdarúgó Szuperliga: a 2026-os év első játéknapjának valamennyi mérkőzését fagypont alatti hőmérsékletben rendezik, vasárnap pedig akár mínusz tíz fok is lehet a kezdéskor.

Téli játékosmozgás a Szuperligában: az FK Csíkszereda igazolt a legtöbbet

A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.

Magyar kapusa nélkül maradt a Kolozsvári CFR

A továbbiakban már nem Hindrich Ottó fogja védeni a Kolozsvári CFR kapuját, miután a klub megegyezett a lengyel Legia Varsóval az átigazolásáról.

Az idei első bajnoki ellenfél előtt a havazással kell megbirkóznia az FK Csíkszeredának

Folyamatosan dolgoznak az FK Csíkszeredánál, hogy a téli időjárás közepette is megfelelő állapotba kerüljön a csíkszeredai városi stadion gyepszőnyege a csapat következő bajnokijára. A piros-feketék vasárnap az FC Botoșani együttesét fogadják.

A Szuperligában talált magának csapatot a Sepsi OSK korábbi védője

Ismét a román labdarúgó élvonalban szerepel majd Andres Dumitrescu, a Sepsi OSK korábbi játékosa. A 24 éves balhátvéd Csehországból tér vissza, és a Petrolul Ploiești együttesénél folytatja pályafutását.

Két érkező, négy távozó – téli játékosmozgás a Kolozsvári CFR-nél

A Kolozsvári CFR labdarúgócsapata egyelőre két új játékost szerződtetett és négy távozóról számolt be a téli átigazolási időszakban.

Nem igazolhatnak az élvonalbeli klubok, egyikük az FK Csíkszereda közvetlen vetélytársa

Nem egyenlítették ki a régi játékosaik fizetését, így nem engedik, hogy újakat igazoljanak.

A második törökországi edzőmeccse is döntetlennel ért véget az FK Csíkszeredának

A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.

Átadták a régi-új stadiont, hazaköltözött a szuperligás focicsapat (videóval)

Szombat délben barátságos mérkőzéssel adták át a felújított Május 1 Városi Stadiont. Az Unirea Slobozia így a saját szurkolói előtt játszhatja a bajnoki összecsapásait.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!