A kihagyott helyzetekkel maradt a Sepsi OSK

Orbán Zsolt 2021. szeptember 19., 17:56

A Sepsi OSK és az Aradi UTA gól nélküli döntetlent játszott Sepsiszentgyörgyön a labdarúgó 1. alapszakaszának 9. fordulójában. A mérkőzésen kevés gólszerzési lehetőséget láthattunk.

Kilenc bajnoki alatt mindössze nyolc pontot gyűjtött a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

A vasárnapi bajnoki előtt a Sepsi OSK mindössze hét ponttal a tabella 13., míg az UTA 15 egységgel a hatodik helyen tanyázott.

A háromszéki és az aradi alakulat megosztozott a pontokon Sepsiszentgyörgyön, bár a győzelemért többet tettek a házigazda piros-fehérek, ezt nem sikerült kiharcolniuk.

A találkozó első sanszát a 11. percben Luckassen lőtte kiszorított helyzetből a kapusba, majd egy ellentámadáson Golofca puskázott el ziccert. Egy másik kontratámadáson az UTA Hora révén veszélyeztetett sikertelenül, így az állás nem változott.

A második félidőben sokáig nem történt említésre méltó esemény, aztán az 59. percben Bojic nem tudta bevenni a kaput néhány méterről, kapásból. A 70. percben Bărbuț fejesét követően a keresztlécen pattant a labda, a lepattanót pedig nem tudták gólra váltani az OSK játékosai.

Nemcsak a félidő, de a vége is 0–0 maradt, Leo Grozavu csapata továbbra sem találja önmagát a bajnokságban.

Ez volt a Sepsi OSK negyedik egymást követő döntetlenje az élvonalban, míg a legutóbbi és szezonbeli egyetlen győzelmet július 16-án, az első fordulóban jegyezte a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat az Academica Clinceni ellen (2–0).

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 9. forduló
Vasárnapi játéknap:
Sepsi OSK–Aradi UTA 0–0
Sepsi: Niczuly – Ninaj, Fofana (Dimitrov, a szünetben), Mitrea, Ispas – Aganovic, Eder González, Askovszki (Bărbuț, a szünetben) – Golofca (Ștefănescu, 71.), Luckassen (Tincu 86.), Bojic (Csuncsukov 78.). Vezetőedző: Leo Grozavu.
UTA: Iacob – Vukcevic, Erico, Benga, Baravykas – Batha (Medjimorec, 86.), Vorobjovas (Passaglia, 62.) – Ubbink, Isac, Roger (Antal, 72.) – Hora (Dangubic,86.). Vezetőedző: Bálint László.
Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova).