Kifogott a Sahtar ificsapata az FK Csíkszeredán

Székely Sport 2021. február 03., 13:59

A piros-feketék harmadik felkészülési mérkőzésüket is lejátszották a törökországi edzőtáborban. Gólt a Sahtar Doneck U21-es gárdája ellen sem sikerült szerezni.

Harmadik tesztmeccsét is elveszítette az FK Fotó: Kozán István

Továbbra is gólképtelen Antalyában az FK Csíkszereda felnőtt labdarúgócsapata. Valentin Suciu együttese az ukrán másodosztályú FK Obolon Kijevtől (0–4) és a Dinamo Moszkva tartalékcsapatától (0–2) elszenvedett vereségek után szerdán délelőtt a Sahtar Doneck U21-es gárdájával mérkőzött a törökországi üdülővárosban.

A neves ukrán együttes fiataljainak is sikerült legyőzniük a csíkszeredai együttest. Az ifjú „bányászok” – akiknek Fernando Valente személyében portugál a vezetőedzőjük – egy második félidei gólnak köszönhetően 1–0-ra nyerték meg a tesztmeccset.

A klubhonlap beszámolója szerint az FK a következő összeállításban lépett pályára: Albert – Gergely, Csonka, Palmeș, Bor, Savin, Bara, Bujdosó, Botorok, Rotar (ElSawy 60.), Suciu.

A csíkiak szerdán délután újabb felkészülési mérkőzést játszanak Antalyában. Az eredeti tervekkel ellentétben az ellenfél nem a boszniai Borac Banja Luka, hanem a kazah élvonalban szereplő Kaszpij Aktau lesz.

Az FK február 6-án, szombaton a korábbi montenegrói bajnok, az FK Zeta elleni találkozóval zárja a törökországi edzőtábort.