Megterhelő délelőtti edzés után az antalyai szálláshelytől harminc percnyire lévő edzőpályán játszotta első felkészülési mérkőzését a csíkszeredai alakulat pénteken délután. A pálya és az időjárás ezúttal rendben volt – szerdán, a Topolya elleni első tervezett találkozót még a szélvihar és a felázott pálya miatt le kellett mondani –, a meccsen azonban minden az ukrán csapat elképzelése szerint alakult.
A nyolcadik percben már vezettek a kijeviek, a 22. percben pedig tovább növelték előnyüket; mindkét találatnál az FK hátvédsora látványos védelmi hibát vétett.
A 25. percben Juan Bauza után rúgott az egyik ukrán játékos, akit az FK argentin idegenlégiósa – azonnali megtorlásként – kézzel megütött, a bíró mindkettőjüket rögtön kiállította.
Felkészülési találkozóról lévén szó, a játékvezető leküldte ugyan a két játékost, ám lehetőséget adott az edzőknek, hogy a kispadról kiegészítsék saját csapatukat, az FK-hoz Marvon Schieb állt be. Nem tudott az FK kibontakozni, mi több, a 35. percben újabb gólt kaptak a csíkiak.
Félidőben teljesen lecserélte csapatát az FK szakmai stábja, az ukránok azonban ugyanazzal a kezdőcsapattal folytatták a meccset. A székely alakulat első komolyabb, említésre méltó helyzetét az 57. percben jegyezhettük fel, ezt követően látványosan javult a csapat játéka.
A 69. percben azonban a semmiből újabb találatot szereztek az ukránok: Zuhanov legalább harminc méterről az FK kapu jobb alsó sarkába lőtt.
Újabb gól már nem született, a találkozón az FK-nak mindössze két kaput eltaláló lövése volt, az Obolonnak öt, ebből azonban négy alkalommal gól is született. Még egy statisztika: a csíkiak öt, az ukránok négy szögletet végeztek el, ebből kétszer gól született.
Az FK Csíkszereda legközelebb vasárnap játszik a Dinamo Moszkva II. ellen. További program: február 3.: Sahtar Donyeck U21 és Borac Banja Luka (Bosznia-Hercegovina, első osztály), február 6.: FK Zeta (Montenegro, első osztály).
Kozán István, Antalya
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!