Kiesési rangadón kapott ki az FK Csíkszereda farmcsapata

Dobos László 2022. november 18., 17:15

A csoportjában utolsó helyen álló FK Csíkszereda II. csapata az utolsóelőtti Rapid Brodoc együttesét fogadta pénteken délután a labdarúgó 3. Ligában. Mezőnyjátékban egyenlő volt a két csapat, helyzetkihasználásban azonban jobbak voltak a Vaslui megyeiek, és 2–0-ra nyertek.

Fotó: Veres Nándor

Iramos focit játszott az 1. csoport két legfiatalabb csapata. A hazaiaknál csak Veres Szilárd és Csiszer Balázs volt 20 évnél idősebb. A vendégeknél egy kicsivel magasabb volt az átlagéletkor, de náluk is csak kevéssel haladta meg a 21 évet.

A mérkőzés első nagy helyzetét a 17. percben jegyeztük, amikor Csiszer Balázs kapura tört, a 16-os területén szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est Suciu Tóni végezte el, a Brodoc kapusa azonban kivédte.

A vendégeknek az első félidőben két nagy gólhelyzetük volt, és mindkettőt góllal zárták. A 23. percben Hagiut ugratták a csíki védők között, a vendégek csatára pedig a csíki kapus mellett a hosszú alsóban lőtte a labdát (0–1). A 37. percben a csíki kapu előtti nagy kavarodásban az egyik vendégjátékost szabálytalanul szerelték az FK védői, a megítélt 11-est pedig Florin Burghele magabiztosan értékesítette (0–2).

A második félidőben sokkal többet támadott az FK Csíkszereda farmcsapata, gólt azonban nem sikerült lőnie. A vendégek ellentámadásokkal próbálkoztak, de csak szögletekig jutottak, ők egyetlen nagy gólhelyzetet sem tudtak kialakítani.

A mérkőzést megtekintette Ilyés Róbert a Sepsi OSK másodedzője, de ott volt a lelátón Bajkó Barna és Fekete Károly, az FK Csíkszereda első csapatának másod- és kapusedzője, illetve Albu László, az FK Csíkszereda női csapatának trénere is. A lelátón végigizgulta a mérkőzést a Corbu-házaspár, a Székelyföld Labdarúgó Akadémián nevelkedett, jelenleg a magyar élvonalban, a Puskás Akadémiánál játszó Marius Corbu szülei.

Az FK Csíkszereda II. csapata a következő fordulóban (november 26., 14 óra) a Știința Miroslava vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 13. forduló:

FK Csíkszereda II.–Rapid Brodoc 0–2 (0–2).
Gólszerzők: Vasile Hagiu (23.) és Florin Burghele (37., büntetőből).
FK Csíkszereda II.: Karácsony Márk – Baga István Szabolcs, Szín Ferenc, Vereguț Dániel, Hadnagy Tamás, Bujdosó Szilárd, Csala Róbert, Veres Szilárd, Csiszer Balázs, Suciu Tóni, Bíró Tamás. Cserejátékosok: Bartók Alpár (kapus), Bóné Márk, Barabás Máriusz, Birtalan Tamás, Sebestyén Botond, Csedő Szilárd, Balázs Lajos Norbert. Vezetőedző: Demény Norbert.
Rapid Brodoc: Bogdan Iacob – Cristian Sonea, Andrei Papuc, Florin Burghele, Robert Ciobanu, Petruț Romașc, Eduard Ponea, Alexandru Codreanu, Vlad Mocanu, Vasile Hagiu, Călin Ciobanu. Cserejátékosok: Ciprian Bargan, Ștefan Cuibuș, Ioan Grigoriu. Vezetőedző. Adrian Racoviță.
Játékvezetők: Adrian Dumitru, Ștefan Mincu (mindketten Târgovişte), Ion Onicescu (Glodeni).
Megfigyelők: Bogdan Gheorghe Lie (Fogaras) és Florin Ghimbășan (Brassó).